İşsizliğin en büyük sorunu mesleksizliktir.

Mayıs 13, 2011  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Karamürsel ziyaretinde sivil toplum kuruluşlarını ve köylerini ziyaret etti.


AK Parti İl başkan yardımcısı Ahmet Can, İlçe başkanı Ahmet Türkel, belediye başkanı İsmail Yıldırım, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı ziyaret programında Yozgatlılara konuk olan Fikri Işık, sorulan soruları cevaplandırdı. Fikri Işık, Dernek başkanı Mahmut Çatar ve üyeler tarafından karşılanan milletvekili Işık, kendisine sorulan soruları cevapladı. Türkiye deki işsizliğin önündeki en büyük engelin mesleksizlik olduğunu kaydetti.

MESLEK SAHİBİ OLANLAR İŞ SAHİBİ OLDU

İşsizlikle ilgili sorulan soruları cevaplayan Fikri Işık, “ İş-Kur, Kocaeli Valiliği, Büyükşehir belediyesi ve milli eğitim müdürlükleri ile ortaklaşa istihdam projeleri ürettik. Kocaeli de 30 bin gence meslek kursu verdik ve bu gençlerin çoğu iş sahibi oldular. Geçmiş dönemlerdeki gibi ne iş olursa yaparım dönemi kapanmıştır, ülkemizde işsizliğin en büyük sorunu mesleksizliktir, bunun için vasıfsızları vasıflı hale getirmek için bu kurslara katılmak gerekir. Özellikle referandumdan sonra birkaç yıla kadar, birçok yabancı sektör ülkemize yatırım yapacaklar. Şimdiden meslek kurslarına katılıp, diploma almak gerekir ” şeklinde konuştu.

İHSANİYE BARAJINI PROGRAMA ALDIK

Daha sonra akşam programında Karamürsel’in Hayriye ve İnebeyli köylerini ziyaret eden AK parti Kocaeli milletvekili Fikri Işık, vatandaşlarla sohbet edip, çay içti. Köydeki vatandaşların sorularını da yanıtlayan Işık, sulama ile ilgili sıkıntı yaşayan köylülerin yüreğine su serpti. Karamürsel ve civar köylerin içme ve sulama sorunlarına merhem olacak olan İhsaniye barajının yapımını programa aldıklarını söyledi. Fikri Işık’a Hayriye köyü muhtarı Mehmet Öztürk ve İnebeyi köyü muhtarı Metin Benzer eşlik ettiler.