İşte Hereke’nin Parlak Geleceği.

Haziran 6, 2011  

AK Parti Körfez ilçe teşkilatı Hereke’ de seçim irtibat bürosu açtı. Açılışta Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve Fikri Işık Hereke’ye yapılacak yatırımları müjdeledi.


AK Parti Körfez ilçede açtığı seçim irtibat bürolarına Hereke’de bir yenisini daha ekledi. Hereke merkezde açılan seçim irtibat bürosunun açılışı büyük katılımla gerçekleşirken; Fikri Işık, Yunus Pehlivan, ilçe başkanı Engin Koyun, Kadın kolları başkanı Melek Çelik, Gençlik kolları başkanı Yunus Emre Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda Hereke’li katıldı. Açılışda konuşan siyasiler, Hereke’ye yapılacaklardan ve yapılanlardan bahsetti. Muhalefetin de hedef alındığı açılışta büyük coşku yaşandı.

Yunus Pehlivan; “Tutarsız muhalefet kime çalışıyor belli değil”

Hereke’ de alt katı otopark yapılacak şekilde kapalı bir pazar alanı yapacağız. Hereke’ nin meydanında ki herkesi rahatsız eden duvarı kaldırarak yerine güzel bir meydan yapmaya başlıyoruz. Üniversitemizin ve beledimizin sosyal tesislerini kaldırıp, futbol sahasının olduğu yerin yanına Hereke’ye yakışır bir düğün salonu inşaa edeceğiz. Büyük Hereke, Canlı Hereke projelerimiz bir daha ki dönemde hayata geçecek. Ve şuanda çalışmaları süren Hereke Kalesini de eski görkemli günlerine geri döndüreceğiz. Ama bizim muhalefetimiz ne kadar iyi şeyler de yapsak hep karalıyor. Daha bir kere bile bir işe iyi yaptınız dediklerini duymadık. Böyle tutarsız bir muhalefet bırakın Türkiye’yi dünyada bulamazsınız. Daha dün ak dediklerine bugün kara diyorlar. Muhalefet ve ya diğer partiler ülkenin gelişmesi için çalışmalıdır. Ama bu muhalefet kime çalışıyor belli değil.

Fikri Işık; “Hereke kamyon belasından kurtuluyor”

Hereke’nin alt yapısını tamamladık. Sokaklarda ki elektrik tellerini tamamen kaldırmamıza az bir yerimiz kaldı. Kışla düzü kamyon belasından kurtuluyor. Hereke’de giriş çıkış sıkıntılıydı. Ama artık güvenle girip çıkılabilecek üst geçidimiz yapılıyor. Bizim arzumun battı-çıktı yapmaktı ancak, zeminin kötü olması nedeniyle üst geçidi yaptık. Sahil yolu asfaltlanarak vatandaşlarımızın daha rahat etmesini sağlayacağız.

Hereke öğrenci şehri olmaya devam edecek

Bazıları kampanya başlatmış; “üniversite Hereke’den gidiyor” diye. Şunu çok net söylüyorum; Hereke’nin öğrenci sayısı bugünkinden aşağı düşmeyecek. Güzel sanatlar fakültesi kendisi gitse bile 2 bin öğrenci buraya gelecek. Hereke öğrenci şehri olmaya devam edecek ve Hereke kazanmaya devam edecek. Sümer İlköğretim Okulu ile Nuh Çinemto İlköğretimi de birleştirme durumumuz var. Artık çocuklarımız eski okullardan değil, teknolojik yeni okullardan eğitim görecek.

Hereke halısını Çin’den geri alacağız

Artık Hereke’de halı üretimi bitme noktasına geldi. Çin Hereke halısını bizden çalarak üretim yapıyor. Projelerimiz arasında Hereke halısı üretimini yeniden canlandırmak da var. Hereke halısını yeri getirmek için üç aşamalı bir plan yaptık; planlama, fiziki alt yapı ve Hereke’nin merkez aşamasına getirilmesiydi. Türk El Sanatları merkezini kurup, tarihimizi geri alacağız. Bunlar bitmek üzere. Hereke eski turistik günlerine geri getirmek için çalışacağız. Hereke yine turizm merkezi haline gelecek. Hereke’yi bir Osmanlı Şehri olarak dizayn ediyoruz.

Cumhurbaşkanını Hereke’de Ağırlayacağız

Hereke için gece gündüz çalışıyoruz. Bize çalışmalarımız için; Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlarımız ve her kesim destek veriyor. Bizde Hereke’de ki çalışmalarımızı bitirince Cumhurbaşkanımızı Hereke’de ağırlayacağız.

Taşocaklarını Hereke’den kaldırmaya çalışıyoruz

Hereke eski turistik ve güzel günlerine geri dönecek. Bunun için altyapı ve üst yapı çalışmalarımızın yanı sıra, çevre düzenlemesine de büyük önem veriyoruz. Bunun için de ilk olarak taş ocaklarını Hereke’den kaldırmayı düşünüyoruz. Bunlar için adım adım çalışıyoruz.