İstekler, çıtamızın yükseldiğinin işaretidir

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, referandum çalışmaları kapsamında Kandıra’nın Akçaova ve Teksen köylerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Köylülerin farklı istekleri üzerine Fikri ışık daha önce sadece köy yoluna yama isteyen muhtarların şimdilerde isteklerinin daha farklı olduğunu ve bunun da AK Parti iktidarı sayesinde gerçekleştiğini kaydetti.

İSTEKLER FARKLILAŞTI

Akçaova da çevre köy muhtarlarıyla bir araya gelen AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Genel olarak elektrik ve yollarla ilgili eksiklerin konuşulduğu sohbet toplantısında köy muhtarları; sıcak asfalt istediler. Talepleri tek tek not alan ve ilgili kurumlarla görüşüp çözmeye çalışacağını ifade eden Işık; “ Bundan beş altı yıl önce yine bu köylere geldiğim zaman, muhtarlarımız ve halkımız yollara yama yapılmasını talep ederdi. Şimdi ise; AK Parti iktidarı ile ivme kazanan memleketimizde köy muhtarlarımız bizlerden sıcak asfalt istiyor. Bu istekler bizim çıtamızın yükseldiğinin işaretidir ” şeklinde konuştu. Işık’a köy ziyaretlerinde AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, Belediye Başkanı Cengiz Kan ve partililer eşlik etti.

KANDIRA’DA 10 BİN KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK

Daha sonra beraberindeki heyetle, Teksen köyüne giden Milletvekili Fikri Işık, köy meydanında bulunan çay bahçesinde vatandaşlarla buluştu.12 Eylül de gerçekleşecek olan referandumla ilgili konuların konuşulduğu Teksen Köyü’nde, gençler Fikri Işık’a kafasına takılan soruları sordular. Genelde soru cevap şeklinde gerçekleşen sohbet toplantısında; genç bir delikanlının “ Kandıra’lı gençlerin iş sorununu kim çözecek ” sorusuna cevap veren Işık, “ Kandıra Gıda Organize Sanayi’sini bu yıl kuruluşunu tamamladık. Fabrikaların kurulması ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. OSB faaliyete geçtiğinde Kandıra’da yaklaşık 10 bin genç iş sahibi olacaktır. Yeter ki sizler bize güvenin ve destek verin ” dedi.