İstikrar İçin 12 Haziranda AK Parti.

Mayıs 26, 2011  

Seçimlere sayılı günler kala tüm adaylar çalışmalarını aralıksız sürdürürken  Milletvekili Fikri Işık ve Milletvekili Adayı Serkan Seyhan seçim çalışmalarına Başiskele’ de devam etti.

Başiskele Aydınkent Mahallesi 20. Ada da oturan vatandaşlarla görüşen adaylar AK Parti hükümetinin yapmış olduğu icraatlardan bahsettiler. Site toplantısına AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz eşlik etti. Özellikle site sakinlerinin Kalıcı Konut iş merkezleri hakkındaki soruları üzerine Milletvekili Fikri Işık “Kalıcı Konut İşyerleri bir kangren halini almıştır. Bir kura çekeceksiniz ve yıkılan işyeriniz bir motor tamirhanesi bir boyahane olacak ve kurada 2 veya 3. katlardan bir yer çıkacak. Burada iş yapabilir misiniz? Tabii hayır. Devlet olarak bu işyerlerini değişik şekillerde kullanalım dedik.  Devlet işin içine girince de hak sahiplerinin bir kısmı hakkından fazla istedi, bizde vazgeçtik. Şimdi işyerini satamıyor, devlete geri iade etse, iade için para ödeyecek; Seçimlerden sonra Afet Kanunun da yapılacak değişikle bu iş merkezlerimizdeki sıkıntıyı kesinlikle ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

Meslek Liselerinin Önü Açılıyor

İşsizlik ile ilgili sorular üzerine cevap veren Milletvekili Işık “İşsizlik AK Parti iktidara geldiği zaman ortaya çıkmadı, bu sorun 35 yılın bir birikimidir. Türkiye hep birilerinin çıkar oyunlarıyla yönetilmiş ve bunun zararı milletimize olmuş. Bir 28 Şubat hareketi ile İmam Hatipler bahane edilerek Meslek Liselerine katsayısı adaletsizliği yaşatıldı bu ülkede ve iş gücünde kalifiye eleman bulmakta zorlandık. Şimdi ise İŞKUR ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu ortak çalışmalar neticesinde bölgemizdeki iş kollarında hangi branşlar eksik ise o branşlarda kurslar açılarak çocuklarımız meslek sahibi yapılıyor, İŞKUR tarafından takip edilerek bir işe yerleştiriliyor. Yapılan iyileştirmeler ile Meslek Lisesi mezunları için üniversitede katsayı adaletsizliği biraz olsun yumuşatıldı. İnşallah 12 Haziran seçimlerinden sonra hak ettikleri değişiklik yapılarak Meslek Liselerinin önü açılacaktır. AK Parti olarak Meslek Liselerimize büyük yatırımlar yapmaktayız. Meslek Liselerimiz laboratuvarlar ve atölyeleri ile günümüz şartlarına uygun hale getirilerek özel sektörün aramış olduğu kalifiye eleman açığını gidermiş olacaktır” dedi.

8.5 Yılık İcraatların Devamı Ak Parti

Milletvekili Fikri IŞIK “Burada sizlerle birkaç konuyu konuşmuş olmanın mutluluğu içerisindeyim. Bizler sizlere 8,5 yıllık icraatlarımızı anlattık, şimdi sıra sizlerde. 12 Haziranda sandığa gideceksiniz, Türkiye’nin istikrarı için sizlerin oyununa talibiz” diye konuştu.