İSTİKRAR İÇİN AK PARTİ

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Kocaeli eski İl Başkanı ve 3. sıra milletvekili adayı seçim turlarına ara vermeden devam ediyor. Son olarak Körfez Mimar Sinan Mahallesi esnafını ziyaret eden Fikri Işık , burada da büyük ilgiyle karşılandı.

 


7 saatlik esnaf turu


Sabah 09:00’da Mimar Sinan Mahallesi’nde hizmete açılan seçim irtibat bürosunda kahvaltı ile başlayan programda Fikri Işık’a Ak Parti 8. sıra milletvekili adayı Şadi Güngör, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, İlçe Başkanı Engin Koyun, il ve ilçe yöneticileri eşlik ettiler. Günün ilerleyen saatlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da programa katılarak Işık’la esnafı gezdi. Ziyaret programı saat 17:30’da sona erdi.


Dün gerçekleşen ziyaret programında Körfez Mimar Sinan Mahallesi esnafının yoğun ilgisiyle karşılaşan Işık, gördüğü ilgiden oldukça memnundu.

 


Ak partili yaptı


Ak Parti’ye oy vermeyeceğini söyleyen emlak işi ile uğraşan biresnafı verdiği bilgilerle düşüncesinden çeviren Işık “Ülkede istikrar bozulursa bu sizin ya da benim meselem olmaz. Hepimizin meselesi olur. Başı kapalısı, açığı, lazı, kürdü, çerkezi demeden bu istikrarı devam ettirmek zorundayız. Bakın siz emlak işleri yapıyorsunuz, son 3 yılda inşaat sektörünün yaptığı sıçramayı size anlatmama gerek yok. Türkiye’de artık siyaset anlayışı değişmiştir. Bakın ben 4 yıl il başkanlığı yaptım ve ihale için gelenleri temizlemek için canım çıktı. Çünkü insanları alıştırmışlar, onlarda il başkanlıklarını ihale dağıtan kurumlar olarak zannediyorlardı” diye konuştu.

 


Almanya ve Japonya örneği


Ak Parti’nin uygulamalarından çok memnun olduklarını, kendilerinden başka ne isteyebileceklerini söyleyen esnaflara teşekkür eden Fikri Işık, “Bu ülkenin geleceği için istikrar çok önemli. Bakın Almanya’da Helmut Kohl 16 yıl iktidarda kaldı. Bu 16 yılın sağladığı istikrarla Rusya’ya parayı basarak Doğu Almanya’yı satın aldı. Keza Japonya’da 56 yıldır aynı parti iktidarda ve bugün geldikleri konum ortada” dedi.

 

Banka çalışanlarına tebrik

Ziraat Bankası Yarımca Şubesi’ni de ziyaret eden milletvekili adayı Işık, buradaki personeli, Ziraat Bankası’nın uzun yıllar sonra 2 katrilyon (TL) kar etmesinden dolayı kutladı. Konuyla ilgili personelle kısa bir sohbet eden Işık “Eskiden koalisyonlar hükümeti kurmadan önce bankaları paylaşırlarmış. 4 yıllık il başkanlığım süresince hiçbir devlet bankasından hiç kimseye kredi verilmesi için aracı olmadım. Eskiden bu tarz krediler verilip geri ödenmezdi. Bankalara görev zararı olarak yazılır, dosyalar kapanırdı. Sonra da ortaya batık bankalar çıktı” diyerek Ak Parti’nin farkını ortaya koydu.

 


Ülke hizmet gördü


Çocuklarına daha iyi bir iş, daha iyi bir hayat standardı isteyen ve milletvekillerini seçimlerden sonra da yanlarında görmek isteyen vatandaşlara “İstikrar ortamı kendini gösterdi ve özel sektör her geçen gün yeni yatırımlar yapıyor. Artık devleti iş kapısı olarak görme dönemi son ermiştir. Devlet yeni sistemde denetleyici olacaktır. Ak Parti Hükümeti ile halkımızın hayat standardı kişi başına milli gelirin 2 bin 500 dolardan 5 bin dolar seviyelerine gelmesiyle yükseltilmiştir. Tabiî ki bunu asla yeterli görmüyoruz” diye cevap verdi.


Esnaf ziyaretlerinin eksiklerini görmeleri açsısından çok faydalı olduğunun altını çizen Işık, Ak Parti’nin vekilleri kadar halkın içinde olan milletvekilleri olmamıştır dedi. Işık : “Ak Parti milletvekillerimiz kışın genelde yasama çalışmaları olduğundan pek gezemeseler de, her yaz tatil döneminde mutlaka Kocaeli’ye dağılarak her noktasını gezerler” dedi.