İSTİKRAR VE ÖZGÜRLÜĞÜN ADRESİ AK PARTİ’DİR

Mart 27, 2014  

IMG_5931

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Türkiye, istikrarlı bir şekilde namerde muhtaç olmadan, kendi imkanlarıyla, kendi gücüyle, kendi insanıyla kalkınsın diyorsanız, ‘hak ve özgürlükler Türkiye’de sonuna kadar kullanılsın’ diyorsanız, siz, yeni Türkiye taraftarısınız. O zaman yapacağınız iş, mührünüzü AK Parti’nin ambleminin altına vurmaktır” dedi.

Kartepe ilçesinde vatandaşlara hitap eden Işık, AK Parti döneminde Kartepe’de önemli hizmetler yapıldığını söyledi.

Programa katılımlarından dolayı vatandaşlara teşekkür eden Işık, Türkiye’de hizmetin partisinin AK Parti olduğunu belirtti.

Işık, partisinin Kartepe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Üzülmez’e destek isteyerek, bu seçimin sadece bir yerel seçim olmadığını vurguladı.

Vatandaşların pazar günü Türkiye’nin eski ile yeni hali arasında tercih yapacağını vurgulayan Işık, “Eski Türkiye’de başörtülü bacılarımız, üniversite kapısında ağlardı. Bazıları okullarını bıraktı, bazıları da başlarını açmak zorunda kaldı. Çok zulüm çektiler. Maalesef kimse bunlarla ilgilenmedi. Yeni Türkiye’de üniversiteye bırakın başörtüsüyle girmeyi artık başörtüsüyle memuriyetin önü açıldı. İmam hatip liselerinin kapısına kilit vurmak için meslek liselerini kapatanlar yargılanırken, imam hatiplerin de meslek liselerinin de önü sonuna kadar açıldı” diye konuştu.

Işık, AK Parti döneminde eğitim alanında yapılan yeniliklerden söz ederek, “Türkiye, istikrarlı bir şekilde namerde muhtaç olmadan, kendi imkanlarıyla, kendi gücüyle, kendi insanıyla kalkınsın diyorsanız, ‘hak ve özgürlükler Türkiye’de sonuna kadar kullanılsın’ diyorsanız, siz, yeni Türkiye taraftarısınız. O zaman yapacağınız iş, mührünüzü AK Parti’nin ambleminin altına vurmaktır” ifadesini kullandı.