İZMİT-KARAMÜRSEL YOLUNDA İNCELEME

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık D-130 İzmit-Karamürsel yolundaki çalışmaları gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Karayolları 1. Bölge Müdürü Mehmet Karaman’ı çalışmaları incelemek ve bilgi almak için ilimize davet eden Işık’a; Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkan Yardımcısı Ali Alp Arslan ve Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman da eşlik ettiler.


 

Gölcük Hastane Yolu Kavşağında İnceleme

Işık ilk olarak Gölcük girişinde 2000 yılında çizilen ve hastane yolunun D-130’a çıkışını engelleyen döner kavşağa çözüm için geliştirilen projeyi yerinde inceledi. Burada Karayolları ve Büyükşehir yetkilileriyle projeyi değerlendiren Işık “Hastane yolu Gölcük için önemli bir arter; buranın mutlaka D 130 ‘a çıkışının sağlanması lazım, geliştirilen projeyle bir iki ay içinde bu sorunu çözeceğimizi umuyorum” dedi.

 


 


Gonca Rampası Bu Hafta Tamamlanıyor


Hastane yolundan sonra Gonca rampasındaki yol ikileme çalışmalarını gezen Işık ve beraberindeki yetkililer devam eden asfalt serim çalışmalarını yerinde gördüler. Işık “ Gonca rampasında yıllardır tehlike arz eden tek gidiş – geliş döneminin artık sonra erdiğini, asfalt serim çalışmaların bu hafta biteceğini ve yolun iki gidiş iki geliş olarak halkımıza hizmet vereceğini” söyledi.


 


 

Karamürsel Geçişi Asfalt Yerine Beton İle Kaplanacak


Gonca rampasından sonra Ulaşlı, Ereğli ve Karamürsel’deki çalışmaları da inceleyen Işık “Çalışmalar aralıksız devam ediyor. Hedefimiz 2010 yılında D-130’daki duble yol projesini tamamlamak. Hafta başında Ankara’dan ek ödeneklerde gönderildi.  Şu an için çalışmaları aksatacak hiçbir engel yok” dedi.  Ayrıca Karayolları yetkilileri bozulma ve çökmelere daha dayanıklı olduğu için Karamürsel şehir geçiş kısmında asfalt yerine beton kullanmayı düşündüklerini söylediler.  Çalışmalar için Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Karaman ve ekibine teşekkür eden Işık önümüzdeki günlerde de D-100 İzmit – Gebze yolundaki çalışmaları inceleyeceklerini söyledi.