İZMİT KÖRFEZ GEÇİŞİ İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Karamürsel’de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Işık’a Karamürsel ziyaretinde Ak Parti il yönetim kurulu üyesi Sami Sezgin, ilçe başkanı Ahmet Türkel, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.

D-130 OTOYOL STANDARTLARINDA YAPILIYOR

Milletvekili Işık ilk olarak D-130 karayolunun Karamürsel geçişinde süren çalışmaları inceledi. Özellikle üst geçitler ve kavşaklardaki düzenlemelere yerinde bakan Işık karayolları yetkililerinden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı. Işık burada yaptığı açıklamada” Gölcük-Karamürsel yolunun Ulaşlı’ya kadar olan kısmı 2009 sonu itibariyle bitirildi. Kalan kısımlarda çalışmalarda 2010 sonu itibariyle tamamlanmış olacak. Böylece İzmit-Karamürsel-Altınova yolu otoyol standartlarında halkımızın hizmetine girmiş olacak” dedi.

GEBZE-ORHANGAZİ 45 KM OLACAK

Işık daha sonra karayollarının Karamürsel çıkışındaki şantiye şefliğine giderek burada inşaat için ön hazırlıkları süren “İzmit Körfez Geçişi“ projesi hakkında bilgi aldı. Geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan ve Ankara’da yüksek planlama kurulunun onayında olan körfez geçişi projesini inceleyen Işık ”Proje ile ilgili inşaata başlamadan önceki hazırlık çalışmaları yapılıyor. Proje kapsamındaki körfez geçiş köprüsü bittiğinde Gebze-Orhangazi arası 45 km’ye düşecek. İzmit geçişindeki trafik rahatlayacak ve yaklaşık 100 km yol kısalacak. Ayrıca İzmit-Yalova arası yapılacak olan otoyolun da proje çalışmaları sürüyor. ” dedi.

IŞIK KARAMÜRSEL PAZARINI GEZDİ

Işık Karamürsel programı kapsamında yapımı tamamlanan sağlık merkezinde incelemelerde bulundu. Işık içinde sağlık ocağı, sağlık grup başkanlığı gibi birimlerin bulunduğu tesisin ilçeye ayrı bir güzellik kattığını söyledi. Karamürsel pazarını da baştan sona dolaşan Işık esnaf ve vatandaşlarla sohbet etme imkanı buldu. Karamürsel’de hasta ziyareti de yapan Işık akşam ilçe teşkilatı ile gündemdeki konuların değerlendirildiği toplantı sonrası ilçeden ayrıldı.