İZMİT KÖYLERİNİ ZİYARET

Şubat 17, 2013  

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit köylerini ziyaret etti. Işık’a ziyareti sırasında, Ak Parti İl Yöneticisi Erdoğan Şentürk, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve ilçe yöneticileri ve köy temsilcileri eşlik ettiler.

Orman Köylülerinin Hakları Muhafaza Edilecek

Ziyaretlerine ilk olarak Zeytinburnu köyünden başlayan Işık muhtar Mahmut Demir’i makamında ziyaret etti. Daha sonra Gedikli köyüne giden Işık burada köylüler ile sohbet edip sorularını yanıtladı. Vatandaşlar Işık’ a ziyaretinden dolayı teşekkür edip köylerinin eksikleri ve istedikleri ile ilgili taleplerde bulundular. Işık burada yaptığı konuşmada  “Büyükşehir Belediyemiz köylerimize çok önemli yatırımlar yapıyor.  Yeni çıkardığımız Büyükşehir Yasası ile artık köylerimiz de ilçe belediyelerinden hizmet alacak. Aynı zamanda orman köylülerinin hakları da muhafaza edilecek” dedi.

Gedikli ve Süleymaniye Köylerini Ziyaret

Köy programı kapsamında son olarak Süleymaniye Köyünü ziyaret eden Işık burada da vatandaşlarla bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Köy Muhtarı Mehmet Çerçi, Ambarcı Muhtarı Ergün Karagöz ve Güvercinlik Muhtarı Mustafa Aktaş’ın da yer aldığı ziyarette Işık köy halkının sorunlarını dinledi. Işık yetkililerle sorunların çözümleri için telefon görüşmeleri yaptı. TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Fikri Işık burada yaptığı konuşmada” Köylerimizde sulu tarım imkânları oluşturmak için uğraşıyoruz. Mevcut açık kanal sulama kanallarının da kapalı sulamaya çevrilmesi için çalışmalarımız var. İlimize 8 sulama göleti yapımını programa aldık” dedi.