İZMİT’İN MAHALLELERİNDE ZİYARETLER

Kasım 19, 2012  

FİKRİ IŞIK MAHALLELERDE EV ZİYARETLERİ YAPIYOR

Ak Parti Teşkilat Başka Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit’te çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.  Geçen haftalarda da ilçelerde ev ziyaretleri yapan Işık bu hafta Erenler mahallesinde Kılıçarslan ailesinin evine misafir oldu. Işık’ın ziyaretinde Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz,  ilçe yöneticileri,  mahalle temsilcisi Fahrettin Temel ve mahalle kadın kolları başkanı Şengül Karakuş da yer aldı.

Erenler Mahallesinde Kentsel Dönüşümü Anlattı.

Mahalle sakinlerinin katıldığı ev ziyaretinde Işık vatandaşlara genel ve yerel hizmetler hakkında gelişmeleri aktardı. Ülke gündemi ile alakalı sorulan tüm soruları cevapladı. Yeni çıkan Kentsel dönüşüm yasası hakkında da bilgiler veren Işık “Hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle hep beraber kentimize büyük hizmetler yapıyoruz. Artık Kocaeli Ankara’da örnek gösteriliyor” dedi. Mahalle sakinleri de ulaşımla ilgili problemlerini aktardılar. Ayrıca Kadıköy mahallesinde yapılması planlanan kapalı pazar yerinin biran önce hayata geçirilmesini istediler.

Tüysüzler Mahallesi Ziyareti

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit programına Tüysüzler Mahallesi ile devam etti.  Ak Parti İzmit ilçe Başkanı Ali Korkmaz, ilçe yöneticileri Ahmet Kır, Yusuf Yıldız ve mahalle temsilcisi Ferit Balki ile birlikte önce mahalleyi dolaşan Işık camii derneğini, esnafları ve kıraathaneleri ziyaret etti. Mahalle muhtarı Selahattin Harata ile de görüşen Işık daha sonra Ak Parti mahalle temsilcilik bürosunda vatandaşlarla bir araya geldi. Işık burada yaptığı konuşmada “Daha önce temel atma törenine geldiğimiz mahalle konağımız İzmit Belediyemiz tarafından tamamlanarak hizmete alındı.  Mahallenin önemli bir bölümünde altyapı ve üstyapı çalışmaları yapıldı” dedi. Vatandaşın sorunlarını da dinleyen Işık mahallenin alt kısımlarındaki yağmur suyu problemi ve ulaşımla ilgili sıkıntılar konusunda yetkililerle görüştü. Işık bir sonraki programında mahalledeki okulu da ziyaret edeceğini söyledi