İzmit’te 6 okula ziyaret

Eylül 2, 2010  

İlimizdeki eğitim ile ilgili çalışmaları tüm ilçelerde okul okul gezerek yerinde inceleyen Milletvekili Fikri Işık geçtiğimiz gün İzmit Bekirpaşa bölgesindeki eğitim tesislerini inceledi. Fikri Işık, nüfus yoğunluğuna göre okullara ek binalar ve yeni okullar yapmak için çalışıyoruz dedi. Yenişehir mahallesindeki yeni okul inşaatını ve Ulubatlı Hasan İlköğretim okulunun ek bina inşaatının yeni döneme hazır olacağının müjdesini verdi. Işık, Fevzi Çakmak İlk öğretim okulunu da 2010 yatırım programına aldıklarını 1968 yılında yapılan eski okul binasını yıkıp yeni, modern bir binayı bu yıl yapacaklarını söyledi.

IŞIK İZMİT’TE 6 OKUL DA İNCELEMELER YAPTI

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık bir günde 6 okul gezdi. Sırasıyla Yenişehir mahallesinde yapımı devam eden 24 derslikli İlköğretim Okulu, Ulubatlı Hasan İ.Ö.O’nun yapımı devam eden ek bina inşaatı, Tavşantepe Kanuni İş okulu, Süreyya Yiğit İ.Ö.O, Fevzi çakmak İ.Ö.Okulu, Atatürk İ.Ö.Okulunda incelemelerde bulunan Işık, Kocaeli’nin her rerinde olduğu gibi İzmit’te de okulları mercek altına aldıklarını söyledi. İlimizdeki okulların daha kaliteli ve yeterli fiziki şartlarda eğitim verebilmesi için çalışmalara sürdürdüklerini ifade etti.

EĞİTİM İÇİN EL ELE

Okulların yenilenmesi ve yeni okulların itim öğretim hayatına katılması için bir araya gelen bürokratlar ve siyasetçiler, İzmit ilçesindeki okulları adeta mercek altına aldı. İncelemelerde İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit İlçe Mili Eğitim Müdürü Sezgin Cuhadar, İzmit Ak Parti İlçe Başkanı Nedim Arsal, İl yöneticilerinden Erdoğan Çakır ve Adnan Turan, İlçe yöneticileri ve Tavşantepe Muhtarı Tekin Güner, Yenişehir Mahalle Muhtarı Ahmet Belhan’ nın yanı sıra pek çok vatandaş eşlik etti.

IŞIK”FEVZİ ÇAKMAK İLÖĞRETİM’İ 2010 PRGRAMINA ALDIK”

Işık, Kadıköy Mahallesindeki Fevzi Çakmak okulunun yerine yeni modern bir okul yapılacağının müjdesini verdi. Okul binasının çok eski ve yetersiz olduğunu ifade eden Işık “Bu sene Fevzi Çakmak İ.Ö.Okulunu yıkıp yerinde 24 derslikli yeni bir okul yapıyoruz” dedi. İzmit merkezde İlköğretim okullarına ihtiyaç duyulan yerleri belirlediklerini belirten Milletvekili Fikri Işık, okulların spor salonları olan daha modern ve sağlıklı koşullarda eğitim verebilen bilgi yuvalarına çevireceklerini belirtti.

ATATÜRK İLKÖĞRETİM İÇİN HAYIRSEVER ARIYORUZ

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık okullardaki incelemesine İzmit bulvar mevkiindeki Atatürk ilköğretim okuluyla devam etti. Eski okul binalarını ve okulun bitişiğindeki eskiden lojman olan araziyi inceleyen Işık “bu arazi ile okul alanını birleştirip eski binaları yıkarak buraya yeni modern bir okul yapmak istiyoruz bunun için bir hayırsever arıyoruz” dedi.

ULUBATLI HASAN, HAZİRAN’DA TAMAM

Ayrıca Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulunun ek bina inşaatı gezen Işık, öğrenci velileriyle bir araya geldi. Velilerin isteklerini dinleyen Işık yakın dönemde öğrencileri sınava boğan sistemin değişeceğini söyledi. Ayrıca Milletvekili Işık, Haziran ayında teslim alınacağını, böylece okuldaki kapasite sorununun çözüleceğinin öğrencilerin rahat bir ortamda derslerini yapması için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını belirtti.

YENİ OKUL BİNALARINI ALTINA SPOR ALANI AYIRIYORUZ

Okulların dışındaki spor alanlarının kış aylarında kullanılmadığını belirten Milletvekili Fikri Işık “Havaların soğuk veya yağışlı olduğu zamanlar öğrenciler beden eğitimi derslerinden mahrum kalıyor. Biz çocuklarımızın hava durumuna göre beden eğitimi yapmasından yana değiliz. Çocuklarımızın her zaman spora ihtiyacı var. Onlar enerjilerini rahat harcasınlar diye bundan sonraki yapacağımız okulların altlarına spor solonu yapmaya çalışacağız” dedi.