İzmit’te Eğitim Alanlarında İnceleme

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit’te çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Cephanelik alanı ve eğitim kurumlarında yaptığı bu inceleme gezisinde Işık’a Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri Erdoğan Çakır, Adnan Turan, İzmit ilçe başkanı Nedim Arsal ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, İzmit ilçe milli eğitim müdürü Sezgin Çuhadar, okul yöneticileri ve muhtarlar eşlik ettiler.

AK Parti İl Teşkilatı tarafından organize edilen ilçeler buluşuyor toplantılarının üçüncüsü Karamürsel’de gerçekleştirildi. Karamürsel Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Özak, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel, AK Parti Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı İlknur Çetinbaş, gençlik kolları yönetimi, Karamürsel Esnaf Odası Başkanı İsmail Aydın, Kocaeli Fuar Müdürü Feyzi Utaş, İl Genel Meclisi üyeleri, köy muhtarları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında Anayasa Değişiklik Paketi’nin içeriğine yer veren ve referandum sürecinde muhalefet partilerinin sergilediği tutuma değinen Işık, “CHP ve MHP paket ile ilgili sürekli muhalefet yapıyor. Özellikle de CHP’nin sandık sendromu var. Her şeye muhalefet eden CHP’ye, ‘Gelin bir komisyon oluşturalım’ dedik. Komisyona üye vermediler. Meclis’te görüşmeler sırasında yapılan değişiklik ile ilgili madde madde oylamalar yapıldı o oylamalara bile katılmadılar. Gel arkadaş oyunu kullan. ‘Evet’ demesen bile ‘Hayır’ oyunu kullan. Milletin iradesini temsil etmiyor musun? Şimdide referanduma ‘Hayır’ diyorlar. Parti olarak. Anayasa Mahkemesi’ne gideceklermiş. Bunlar ne zaman önlerine sandık gelse koşuyorlar Anayasa Mahkemesi’ne” dedi.