KALICI İŞ MERKEZLERİNİ OKULA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

Ekim 6, 2013  

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Başiskele’de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Vezirçifliğine İlkokuluna Ek Bina

Başiskele’deki ziyaretlerine Vezirçifliği İlkokulu ile başlayan Işık’a Kaymakam Ali Partal, Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya ve diğer yetkililer eşlik etti. Veziçifliğinde devam eden ek bina inşaatını inceleyen Işık “Bu okulumuzu geçtiğimiz yıl ziyaret etmiştik. Derslik ihtiyacını gidermek için bu yıl programa aldık ve şimdi ek bina inşaatı sürüyor. İnşallah seneye okulumuz çok daha güzel hale gelecek” dedi.

Işık atıl durumda olup okul yapılacak kalıcı işmerkezileriniz gezdi

Selim Yürekten Endüstri Meslek Lisesi’nde inceleme

Daha sonra Selim Yürekten Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret eden Işık yetkililerden bilgi aldı. Okulun arkasında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor salonunu da inceleyen Işık ”Endüstri Meslek Lisemizin açılış onayını aldık. İnşaatı da bitti. Sadece çevre düzenlemesi yapılıyor. Geçici olarak Bahçecik’te derse başlayan öğrencilerimiz 1-2 ay içinde bu okulda eğitime devam edecekler. “ dedi.

 Bu Binaları Eğitim Yuvası Haline Getireceğiz

Son olarak kalıcı konutlar bölgesindeki iş merkezi olarak yapılan atıl durumdaki binaları da Kaymakam ve Belediye Başkanı ile birlikte gezen Işık” Boş işyerlerinden 8 tanesini Bakanlar Kurulu Kararı ile Milli Eğitime devrettik. Bunların okula dönüşmesi ile ilgili projeleri hazırladık ve Milli Eğitim Bakanımıza sunduk. İnşallah bu atıl binaları eğitim yuvası haline getireceğiz. Ayrıca Büyükşehir Belediyemize daha önce devrettiğimiz bir iş merkezinin de 5 Eylül’de okula dönüşümü için ihale yapıldı. Eğitime desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

Okula dönüştürülecek iş merkezleri

Başiskele’de  8 Eğitim Yatırımı

Işık konuşmasını devamında “Kocaeli’nin tamamında olduğu gibi Başiskele’de de ciddi eğitim yatırımları yapıyoruz. “Selim Yürekten Endüstri Meslek Lisesi, Yuvacık ilk ve ortaokulu, Vezirçifliği İlköğretim okulu ek binası, Gübretaş İlkokulu, Anadolu Öğretmen Lisesine yeni bina, Yeniköy Denizdibi Ortaokulu ve Büyükşehir Belediyemizin okula çevireceği kalıcı iş merkezi ile toplam 8 eğitim yatırımız var. Bir kısmı bitmek üzere bir kısmı inşaat veya ihale aşamasında olan tüm bu yatırımlar ilçemize hayırlı olsun. Bu yıl Kocaeli tarihindeki en fazla eğitim yatırımı yaptığımız ve en çok öğretmen ataması gerçekleştirdiğimiz yıl oldu.” dedi.