KANDIRA AKÇAKOCA İLKOKULU HAYIRLI OLSUN

Ocak 15, 2014  

okul13okul10 okul11 okul12okul9okul8fotoğraf (14)fotoğraf (18)fotoğraf (12)                         

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:  “Eğitim ve bilim, AK Parti iktidarlarının en temel yatırım alanı oldu. 11 yıldır bütçeden en büyük payı eğitime ayırıyoruz”

Akçakoca İlkokulunun açılış töreninde konuşan Işık, eğitim ve bilimin ülkelerin geleceği olduğunu anlattı.

Gençlerin kendi değerleriyle yetiştiği sürece gelecekle ilgili kaygı duymanın mümkün olmadığını vurgulayan Işık, “Eğitim ve bilim, AK Parti iktidarlarının en temel yatırım alanı oldu. 11 yıldır bütçeden en büyük payı eğitime ayırıyoruz. İstiyoruz ki çocuklarımız çok daha iyi, en güzel ortamlarda yetişsin, öğretmensiz kalmasın, sınıflarımızda en güzel teknolojik imkanlar oluşsun. Bunun için tam 11 yıldır çok büyük gayret gösteriyoruz” ifadesini kullandı.

Şubatta 10 bin, ağustosta da 40 bin öğretmen alınacağına dikkati çeken Işık, “Yani 50 bin öğretmen bu sene eğitim kadromuza dahil olacak. Önümüzdeki 3, en geç 4 yıl içinde Türkiye’de öğretmen açığı kalmayacak. Hiçbir sınıfımız öğretmensiz kalmayacak. Bununla ilgili çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor. Derslik ihtiyacımızı büyük bir hızla kapatıyoruz. Artık okullarımız bir taraftan yeniden yapılırken, bir taraftan da özellikle deprem bölgesindeki okullarımızı yeniliyoruz. İnşallah önümüzdeki birkaç yıl içinde de derslik açığını tamamen ortadan kaldırmış olacağız” diye konuştu.

Fatih Projesi’nin başlatıldığını hatırlatan Işık, okullarda etkileşimli tahtalar bulunduğunu, hızla yaygınlaştırmaya devam ettiklerini, en ileri teknolojileri eğitimde kullanmaya başladıklarını vurguladı.

Işık, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile ilkokulun açılış kurdelesini keserek sınıfları gezdi.