Kandıra Teşkilatı İle Kahvaltı

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kandıra İlçe Yönetimi ve gençlik kollarının organizasyonuyla gerçekleştirilen kahvaltılı toplantı, partililerin gövde gösterisine dönüştü. İl, ilçe yönetimlerinin yanı sıra partililerin de büyük ilgi gösterdiği kahvaltıda salonu dolduran Kandıralılar, milletvekili Fikri Işık’a sevgi gösterisinde bulundu. Hep birlikte kahvaltılarını eden partililer, daha sonra toplantıya geçti. Toplantının açılış konuşmasını, AK Parti Kandıra Gençlik Kolları Başkanı Erhan Öztürk yaptı. Öztürk, AK Parti’nin kapatılma davası üzerine değerlendirmelerde bulanarak, “Bizi ne kadar vururlarsa vursunlar. Biz vuruldukça güçleneceğiz. Buradaki kalabalık, AK Parti’nin her zaman hak ettiği yerde olacağının göstergesidir” dedi.

 


 

Oy kullanma hakkı

Öztürk’ün konuşmasının ardından AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Cengiz Kan söz aldı. Kan, “Halkın içinden çıkan bir partiye, yine halk sahip çıkacak. İki seçimden de büyük başarıyla çıktık. Amacımız bundan sonra da birlik ve beraberliğimizi korumaktır” dedi. Son olarak kürsüye çıkan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise, büyük coşkuyle karşılandı. Işık, AK Parti’nin belediyecilik anlayışının Türkiye’nin her yerinde aynı olduğunu söyledi. Işık, “Bizleri siz seçtiniz, bizlere görevlendiren sizlersiniz. Bizler de her fırsatta sizlerle bir araya gelerek, sizlerin sorunlarını dinleyip, Ankara’ya ileteceğiz. AK Partinin belediyecilik anlayışı Türkiye’nin her yerinde aynı. Çıkardığımız yasayla birlikte, 2009 yerel seçimlerinde Büyükşehir’den hizmet alan fakat oy kullanma hakkı bulunmayan halkımız da, bundan böyle Büyükşehir için oy kullanacaktır” dedi.

 


 

 

Yeni hastane

Konuşmasında hastanelerdeki doktor açığına da değinen Işık, “Milletvekilimiz Sibel Gönül’le birlikte, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’la konuyu görüştük. İlimizdeki doktor açığını kendisine ilettik. Özel sektör, yüksek maaşla devletin doktorunu alıyor. Tıp fakülteleri, kontenjanı arttırıyor. Kocaeli’nin bütün bölgelerini zorunlu hizmet alanı yapacağız. Kandıra ve Gebze’ye hizmet zorunluluğu geldi. Artık doktorlarımız, zorunlu hizmetlerini yapmak için Kandıra’ya gelecekler” dedi. Işık, Kandıra Devlet Hastanesi’nin mevcut hasta ihtiyacını karşılayamadığı için yeni hastane binasının 2008 sağlık programına alındığını ve 2009 yeni hastane binasının yapılacağını da sözlerine ekledi.