Kandıra verdiği göçü geri alacaktır.

Haziran 6, 2011  

Milletvekili  Işık, Kandıra ziyaretinde Kabaağaç, Çalköy ve Safalı köylerini ziyaret etti. Işık köy ziyaretlerinde muhtarlar ve köylüler yalnız bırakmadılar.


AK Parti İl başkan yardımcısı Osman Özgenç, ilçe başkanı Erdinç Şentürk, belediye başkanı Cengiz Kan ve teşkilat mensuplarının katılığı program gece geç saatlere kadar sürdü.

ÜÇ KÖYÜ ZİYARET ETTİ.

Kabaağaç köyünde vatandaşlarla kahvehanede bir araya gelen milletvekili Fikri Işık’ı muhtar Mustafa Bayram Çelik karşıladı. Işık burada yaptığı konuşmasında genel ve yerel icraatları anlattı. Muhtar ise yapılan hizmetlerin görmezden gelinemeyeceğini belirterek, Büyükşehir belediyesinin yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Daha sonra beraberindeki heyetle Çalköy’e geçen Fikri Işık, Kaynarca-Kandıra-Ağva duble yol çalışmasının projesinin bittiğini ve ihalesinin de önümüzdeki yıl yapılacağını, Karasu-Kandıra-Şile sahil yolunun ise, bir sonraki yıl ihalesinin yapılıp bölgeye hayat vereceğini ifade etti. Kandıra’nın göç veren bir ilçe olduğunu ve özellikle Gıda Organize Sanayisinin hayata geçmesiyle bölgenin hızla kalkınacağını belirten milletvekili Işık, “ Biz bu projemizi çok önemsiyoruz çünkü Kandıra ilçemiz verdiği göçü gıda organize sanayisi sayesinde geri kazanacaktır. Binlerce gencimiz iş sahibi olacak, kimse bazı kişilerin dedikodularına asla kulak asmasın, onların derdi Kandıra değil; cepleridir ” şeklinde konuştu.

CHP’Yİ HALKA ŞİKAYET ETTİ.

Son olarak gece geç saatlerde Safalı Köyünü ziyaret eden AK parti Kocaeli Milletvekili ve adayı Fikri Işık, kahvedeki vatandaşların sorularını yanıtladı. Özellikle CHP’nin Batman, Diyarbakır ve Hakkari illerinde yaptığı mitinglerdeki söylemlerinden dolayı CHP’ye oy veren seçmenin çok iyi düşünmesi gerektiğini belirtti. Işık şunları söyledi; “ Sayın Kılıçdaroğlu Hakkari’de özerklikten bahsetti, bu konuşmaya MHP’de sessiz kaldı. Acaba böyle bir söylemi AK parti söylemiş olsaydı, muhalefetin tutumu ne olurdu ?. Bunun yanı sıra Kemal Kılıçdaroğlu Batman ve Diyarbakır’da ne diyor?, belediye başkanlarını siz seçiyorsunuz, onlar içeri attırıyor . El insaf; biz hükümet olarak belediye başkanına vatandaşına hizmet etsin diye ödenek göndereceğiz, o belediye başkanı o paraları teröristlere cep harçlığı olarak verecek. Bunların hepsi belgeli, peki böyle bir tutum karşısında soruyorum size; bazı belediye başkanlarını serbest mi bırakalım?. Şimdi buradan sizlere CHP’yi şikayet ediyorum, CHP oy veren seçmen vatandaşımız sandığa giderken lütfen bunları düşünsün ” dedi.,