KANDIRA’DA EĞİTİM TESİSLERİNDE İNCELEME

Eylül 17, 2012  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Sözcüsü Fikri Işık Kandıra’da okulları ve eğitim alanları inceledi.

 

Akçakoca İÖO 29 Ağustos’ta İhale Ediliyor

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık; Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri Recep Yıldız, Erdoğan Şentürk, Veli Haldız, Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yağız’la birlikte ilçedeki okulları ve eğitim alanlarını gezdi. Işık Kandıra’da sırasıyla İmam Hatip, Sağlık Meslek, Anadolu ve Genel Lise binalarını tek tek inceledi. Yetkililerle okulların derslik ve öğrenci sayıları hakkında bilgi alan Işık “İlçemizdeki en acil konu olan Akçakoca ilköğretim ihalesi 29 Ağustos’ta yapılacak. Bundan sonra yapacağımız yeni yatırımlar ile ilgili bugün çalışma yaptık. Eğitim için ayrılan alanları gezdik. Öncelikle Kandıra Lisemize yeni bina yapmak için çalışma yapacağız “ dedi.

Sağlık Meslek Lisesine Yeni Bina

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Kandıra’da son olarak Sağlık Meslek Lisesi için onarımı devam eden binada incelemelerde bulundu. Işık” İki yıl önce burada boş duran eski okul binamızı gezmiştik. Ankara’dan binanın onarımı için 500 bin TL ödenek çıkardık. Okul binamız baştan aşağı yenilendi. Bu yıl sağlık meslek lisesi bu binada eğitim verecek” dedi.