KANDIRA’DA MUHTARLARLA TOPLANTI

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK , Kandıra’da köy muhtarlarının ve Kandıralıların  Turan Güneş Kültür Sitesinde  buluştuğu iftar yemeğine katıldı. İftar yemeğine Belediye  Başkanı Cengiz Kan  KAN, Ak Parti İlçe Başkanı Erdinç ŞENTÜRK , Belediye meclis üyeleri,köy muhtarları, Ak Parti İlçe Yöneticileri, Ak Parti Kadın ve Gençlik kolları ve Kandıralı vatandaşlar  katıldı


 KAN “Işık’a Teşekkürlerimi Sunuyorum”

 

İftar yemeğinin ardından konuşan Kandıra Belediye Başkanı Cengiz KAN’’ iftar programına katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Buradan herkese sesleniyorum Kandıra da yaşayan herkes Kandıra Belediyesinin himayesi altındadır Başkanı olduğum Kandıra Belediyesi olarak bu konuda üstümüze düşeni yapmaya hazırız. Kandıra’ya verdikleri hizmetlerden yaklaşımlarından dolayı Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK’A teşekkürlerimi sunuyorum. Yapılan her hizmet Kandıra için asrın projesi olarak tarihe geçecektir. Allah yar ve yardımcımız olsun’’ diyerek Cengiz KAN sözlerini tamamladı.

 


IŞIK ‘’BİZ KANDIRA’YI ÇOK SEVİYORUZ”


Ardından konuşan Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK ‘’biz Kandıra’yı çok seviyoruz Kandıra Osmanlı topraklarının mührünün vurulduğu yerdir. Kandıra’nın bir şeye ihtiyacı vardı genç dinamik ve tuttuğunu koparan bir Belediye Başkanına ve yerel seçimlerde Kandıra halkı bu konuda tercihini yaptı Cengiz KAN’I Belediye Başkanı yaptı.2010 yılında Kandıra’nın yeni Hastane temeli atılacak Kandıra’nın tüm alt yapısı yenilenerek tamamlanacak Namazgâh deresini gezdim biten birinci etapı çok güzel olmuş Kandıra her sene yüzü gülen bir ilçe haline geliyor Başkanımıza da sizleri ihmal etmediği için teşekkür ederim ‘’diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından iftar programı sona erdi. 


İFTAR SONRASI TOPLANTI
Fikri Işık Kandıra’yı yine yalnız bırakmadı. Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK Kandıra’ya verdiği değeri bir kez daha gösterdi. İftar sonrası köy muhtarlarıyla bir araya gelen Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz KAN Ak Parti İlçe Başkanı Erdinç ŞENTÜRK ve Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa GÜZEL köy muhtarlarının sorunları dinlediler. Yapılan toplantıda köylere yapılan hizmetlerden dolayı muhtarlar memnuniyetlerini dile getirdiler. Kandıra Belediye Başkanı Cengiz KAN ‘’Kandıra’nın köylerinin yarısından fazlasında parke çalışması yapıldığını, geride kalan köylerin ise altyapılarının tamamlanmasından sonra parke çalışması yapılacağını dile getirdi. Köylerimizdeki kanalizasyonların vahşi bir şekilde derelere akmayacağını yakın köylerin atıklarının uygun bölgede toplanarak tek bir arıtma yoluyla atıkların vahşi bir şekilde akması engelleneceğini belirtti. Türkiye genelinde köylere yapılan hizmetler açısından en çok hizmet alan ilçe olduğunu söyleyen Başkan KAN, lahana ve süpürgenin bölgemizde yetiştiğini ama pazarın olmadığını bu Pazar en kısa zaman da bölgemizde kurulacağını, köylülerin ürettiği ürünleri daha kolay ve rahat pazarlamaları için tedarikçi bir firma ile anlaşılacağını, Çarşamba harici diğer günlerde de Pazar yerinin Belediyemiz tarafından tahsis edileceğini, köylünün ürettiği ürünleri daha kolay pazarlamasını sağlayacağız dedi.’’ Kocaeli milletvekili fikri ışık köylere yapılan hizmetlerin yerinde, zamanında yapılırsa daha iyi ve güzel olacağını belirti. Köylerdeki sorunların ilerleyen tarihlerde köy ziyaretleri yapılarak daha detaylı bir şekilde çözüleceğini söyledi.