Karamürsel’e Öğretmenevi’ni kazandırıyoruz.

Haziran 6, 2011  

Milletvekili Işık, gittiği Karamürsel’de toplam sekiz okul ziyaretinde bulundu. Işık, ayrıca Karamürsel Öğretmenevi’nin yapılacağı müjdesini verdi.


Karamürsel belediye başkanı İsmail Yıldırım ve İlçe Milli Eğitim müdürü Necati Çimen’le birlikte toplam 8 okulu ziyaret eden  TBMM Milli Eğitim komisyon üyesi, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, okul aile birliği, okul yöneticileri ve öğretmenlerle birlikte eğitimin sorunlarını ve çalışmaları değerlendirdi.

KOCAELİ’DE TÜM OKULLARI ZİYARET EDİYOR

Işık ilk ziyaretine Amiral Karamürsel İlköğretim okulundan başladı. Burada okul müdürü, öğretmenler ve okul aile birliği yöneticileriyle bir araya geldi. Daha sonra sırasıyla 4 Temmuz İlköğretim okulu, Karamürsel Atatürk İlköğretim okulu, İmam Hatip Lisesi, Fatma Nedime Calp İlköğretim okulu, Kız Teknik ve Meslek Lisesi, 100.yıl Endüstri meslek lisesi ve Nazmi Oğuz ilk öğretim okulunu ziyaret etti.

OKULLARIMIZ ÖZEL OKUL SEVİYESİNE GELİYOR

Ziyareti sırasında öğretmenlerin sorularını cevaplayan Kocaeli Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyon üyesi Fikri Işık, iktidara geldiklerinden bugüne kadarki süreçte eğitim alanında yaptıkları icraatları anlatarak; “ Devlet okullarımız özel okullar seviyesine gelmektedir. Hedefimiz Kocaeli’nde tüm okullarda tekli eğitime geçerek, sınıflardaki öğrenci sayısını 30 ve altına düşürmektir ” dedi.

FATİH PROJESiNE BU YIL BAŞLIYORUZ

Amaçlarının ve hedeflerinin çocuklara okulu sevdirmek olduğunun altını çizen Fikri Işık, bu yıl başlayacak olan ve 3 yıl içinde tamamlanacak olan Fatih Projesinin öğrencilere çok faydalı olacağını ifade etti. Işık; içerisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da tanıtımını yaptığı Tablet bilgisayar, akıllı tahta, projeksiyon ve laptop bilgisayarların olduğu Fatih Projesi hakkında okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliği yöneticilerine bilgi verdi. Artık akıllı tahta dönemine geçeceklerini belirten Fikri Işık; “ öğrencilerimiz artık akıllı tahta dönemine geçerek daha modern ve çağdaş eğitim alacaklardır. Tablet bilgisayar projesi sayesinde ise; çocuklarımız çok güzel bir sisteme kavuşarak elektronik kitab uygulaması ile tanışacaklardır ” dedi.

Fikri Işık ve beraberindekiler, daha sonra okullarda tenefüs aralarında öğrencilerle sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ayrıca okul yöneticileri ve aile birliği yönetimleri milletvekili Fikri Işık ve belediye başkanı İsmail Yıldırım’a eğitime verdikleri desteklerden  dolayı teşekkür ettiler.