KARAMÜRSEL KÖY ZİYARETLERİ

Temmuz 30, 2013  

FİKRİ IŞIK’TAN İFTARDAN SAHURA KÖY ZİYARETLERİ

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Karamürsel’de köylerini ziyaret etti.  Işık iftar sonrası gittiği Karamürsel köylerinde geç geç saatlere programını sürdürdü.

Işık’a ziyaretlerinde Ak Parti Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve parti yöneticileri eşlik ettiler.

Işık, Karaahmetli Köyünde vatandaşlar İle Sohbet Etti.

İhsaniye, Karaahmetli, Hayriye Köylerini Ziyaret

Işık iftar sonrası ilk olarak İhsaniye Köyüne giderek vatandaşlarla buluştu.  Köy halkı tarafından sıcak karşılanan Işık’a Boşnak böreği ikram edildi. Işık vatandaşlarla güncel konular hakkında sohbet edip görüş ve önerilerini dinledi.

Muhtar Maaşlarında Artış Yaptık

Daha sonra Hayriye ve Karaahmetli köylerine giderek köy kahvesindeki vatandaşlarla görüştü. Muhtarların da bulunduğu ziyarette Işık “ TBMM kapanmadan genel kuruldan geçirdiğimiz kanunla muhtar maaşlarında ciddi artış yaptık.  Cumhurbaşkanımızın yasayı onaylaması durumunda 420 lira olan muhtar maaşı 875 TL’ye çıkmış olacak. Muhtarlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Fikri Işık, Hayriye Köyü'nde Sahuru Bekleyen Köylüler İle Sohbet Etti.

Köylülerin Taleplerini Dinledi

Işık ziyaretlerinde köyde yaşayan vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.  Altyapı, orman,  avcılık, sulama gibi konulardaki talepleri tek tek dinleyen Işık konuların takipçisi olacağını söyledi. Işık Köy ziyaretleri kapsamında yaşlı ve hastaları da evlerinde ziyaret etti.