KARAMÜRSEL KÖY ZİYARETLERİ

Ekim 16, 2012  

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK Karamürsel köylerini ziyaret edip vatandaşlar ile sohbet etti. Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri Sami Sezgin, Ahmet Berberoğlu,  İlçe Başkanı Ahmet Türkel, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hakan Soylu, ilçe yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri ve partililer ziyaretlerde Işık’a eşlik etti.

Valideköprü’nün Restorasyonu Tamam

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ziyaretlerine ilk olarak İnebeyli köyünden başladı. Burada halkı dinleyen Işık, gündem hakkında değerlendirmeler yaptı. Işık daha sonra vatandaşların sorularını yanıtlayarak hükümet icraatları hakkında bilgiler verdi. Işık köyle ilgili bazı sorunların dile getirilmesi üzerine yetkililerle görüşerek konuların çözülmesini istedi. İnebeyli’den sonra Semetler köyüne geçen Işık, geçtiğimiz günlerde restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Valideköprü’de incelemelerde bulundu. Köprüyü titizlikle inceleyen Işık “Ak Parti iktidarı olarak tarihi eserlere sahip çıkıyoruz. Türkiye’nin ve Dünya’nın neresinde bir ecdat yadigârı eser varsa ayağa kaldırıyoruz” dedi. Burada ki vatandaşların köprüden araç geçişi isteğine Işık “Köprünün taş yapı olması sebebi ile bir süre oturmasının beklenmesi gerekiyor, o sürenin ardından ufak araçların geçişi için karayolları yetkilileri ile görüşürüz” dedi.  Işık ayrıca derenin ıslahı için de DSİ yetkililerini arayarak çalışma yapılmasını istedi. Buradan Semetler köyüne çıkan Işık vatandaşlar ile gündemi değerlendirip sohbet etti.

Kızderbent’in Alt Yapı Problemi Çözüldü

Semetler’in ardından Kızderbent’e geçen Işık, burada her iki mahalleyi de gezerek vatandaşlar ile sohbet etti. Işık burada yaptığı konuşmada; “Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalar sonucun da Kızderbent’te içme suyu ve kanalizasyon probleminin uzun vade de çözüldü, yaklaşık 23 km altyapı çalışması yapıldı, bu çalışmanın sonucunda vatandaşlarımız daha temiz içme suyuna kavuştu, Ayrıca Kızderbent göletini de tamamladık. Çitçilerimiz sulu tarım yapma imkânına kavuştu. Çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek” dedi.