Karamürsel Köylerine Ziyaret

Eylül 2, 2010  


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ilçelere yaptığı programlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Karamürsel ilçesine giden Işık çeşitli inceleme ve ziyaretler yaptı. İlk olarak Ak Parti Karamürsel ilçe teşkilatını ziyaret ederek ilçe başkanı Ahmet Türkel ve teşkilat mensuplarıyla sohbet etti.

 


 


Karamürsel’e Sağlık Merkezi Yapılıyor


 


Işık ilçe Teşkilatını ziyareti ardından Ak Parti il yönetim kurulu üyesi Sami Sezgin, Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel, İl Genel Meclisi üyesi Abdullah Ersan ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle beraber ilçede yapımı devam eden Sağlık merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Işık yaptığı açıklamada ” Karamürsel Devlet Hastanesinden sonra şimdi de Karamürsel’e çok güzel bir sağlık merkezini kazandırıyoruz. İnşaat hızla devam ediyor. Aile Hekimliği uygulamasına geçilmesiyle bu merkez çok güzel hizmetler verecek. Karamürsel halkına şimdiden hayırlı olsun” dedi.

 


 


Işık” Konca Rampasındaki Yol İkileme Çalışması Tamamlandı”


 


Programına Karamürsel merkezde esnaf ziyareti yaparak devam eden Işık; esnafın sorunlarını dinleyerek görüş ve önerilerini aldı. Işık Karamürsel merkezde başlayan duble yol çalışmalarını da inceledi. Işık burada yaptığı açıklamada ”D-130’daki çalışmalar hızla devam ediyor. Bugün itibariyle Konca rampası iki gidiş iki geliş olarak trafiğe açıldı. Beton yol olarak düşünülen Karamürsel geçişi için de çalışmalar başladı. 2010 sonunda D-130’daki çalışmaların tamamen bitirilmesini hedefliyoruz” dedi.

 


 


Tepeköy’e Üst Geçit


 


Tepeköy’de yer sorunu nedeniyle yapılamayan üst geçit yerini de inceleyen Işık; Karayolları yetkilileri ile görüşerek farklı bir modelle üst geçidin yapılması için çalışma yapılamasını istedi.

 


 


Hayriye ve Karaahmetli Köylerini Ziyaret


 


İftarı Sarıkum Mahallesinde yapan Işık yoksul ailelere misafir oldu.  Aile ziyaretlerinin ardından Hayriye Köyüne giden Işık burada Şehit babası Hasan Basar’a ziyarette bulundu. Teravih sonrası köy meydanında vatandaşlarla sohbet eden Işık buradan Karaahmetli köyüne geçti. Köy kahvesinde vatandaşların sorularını cevaplayan Işık, gece geç saatlerde Karamürsel’den ayrıldı.