Karaosmanoğlu ile yüzde 55 üzerinde oy alırız

Eylül 2, 2010  

 


Yerel seçimlere hazır olduklarını belirten AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir seçimlerinde yüzde 55 üzerinde oyu Karaosmanoğlu ile alırız. İzmit için kamuoyunda destek kim görürse adayımız odur” açıklamasında bulundu.


  


AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık “İhalelerde yaşanan sorunların çözülmesi yönünde yeni ihale kanunun hazırlanıyor. Hazırlanan kanuna şimdiden itirazlar başladı, işte iktidar partisi kendi yandaşlarına ayrımcılık yapmak istiyor açıklamaları yapılmaya başlandı. Değişikliklere aslında yapılan itirazların makul ve mantıklı olması önemlidir. Ülkemizin asıl sorunu muhalefet olmayışıdır. Muhalefet yapmak için muhalefet yapılmaz. Eğer muhalefetin yarın bende iktidar olacağım anlayışı ile yapılmış olsa adam gibi ihale kanunu çıkar. Ancak muhalefetin iktidara gelmek gibi bir derdi yok. Asıl problem buradan kaynaklanıyor. Muhalefet tarafından ülkeyi IMF’ye mahkum ettiler. Açıklamaları yapılıyor dünya yanarken ekonomik adımların atılması gerekiyor. Muhalefetin iktidar hedefi olmuş olsa iktidar partisi kendisini ona göre hazırlar. İl başkanlığı döneminde iyiyi Baykal gibi bir muhalefetimiz var diye düşünürdüm. Ne zaman Ankara’ya gidice durum değişti. Ülke meselelerinde iktidar muhalefet birlikte hareket etmeleri gerekiyor. Adam gibi bir muhalefet anlayışı olsa oyu yüzde 25’lerde kalmaz. Dünyada iktidar zayıflamaya başlayınca muhalefetin oyları artıyor. Seçimlere 3 ay kalmış başörtülü insanlara parti rozeti takıyor. Göstermelik yapılıyor. O insanlardan oy alacaksanız eğer ona uygun politika üretmeniz gerekiyor. Seçim öncesinde böyle yapılması inandırıcı olmuyor. AK Parti İzmit ve Diyarbakır’ı alacağım diyor ve ona göre çalışma yapıyor. CHP hiçbir AK Partili belediyeyi alacağım demiyor. Ankara’da en fazla oyu Murat Karayalçın ile alırım diyerek aday gösteriyor, Kocaeli’de Sefa Sirmen’i gösteriyor. Seçimleri alamayacaklar. Terör konusu partiler üstü bir anlayış içerisinde çözülmesi gerekirken, gerilimden nemalanmaya çalışıyor” dedi.


  


 Seçimden korkmuyoruz


 

 29 Mart’ta yapılacak olan seçimlerden korkmadıklarını belirten Işık “Hergün ders çalışan çocuk sınavdan korkakmı. Bizlerde hergün seçim olacakmış gibi ve yapılan hizmetlerle seçimlere hazırlanıyor. Seçimlere son 3 ay kala çalışma yapmıyoruz. Bu dönemde seçim çalışması yapılır, kazanamayınca vatandaş suçlanır neden oy verilmedi diye sonra hain ararlar seçim dönemi böyle geçer. Kentimizde hizmet gitmeyen yer yok. Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu seçimlerde bizim için bir şanstır. Ayak basmadığı yer yok. Yapılan hizmetler ile halkımız bizlere gereken desteği verecektir. Seçim için sıkıntımız yok. Bu seçimlerde Karaosmanoğlu ile yüzde 55 üzerinde oy alacağız. Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Karaosmanoğlu var. Değişeceğini sanmıyorum. Değişmesi büyük sürpriz olur. İzmit İlçe Belediye başkan adaylığı için mevcut 4 belediye başkanımız ve adı geçen adaylar var. Bu isimlerden birinin telaffuz etmek doğru olmaz. Benim için kamuoyundan en fazla destek gören isim bizim adayımızdır. Burada siz kendiniz tercih yapamazsınız halk tercihini yapar sizde ona göre karar verirsiniz. Burada oy verecek olan vatandaştır, onun düşüncesi dışında tercih yapılmaz. 28 Mart seçimlerde aynı durum yapıldı, halkın tercih ettiği isimler aday gösterildi. Objektif kriterler öne sürülmüş durumdadır. Devam eden projelerin sonuçlanması sonrasında halkımız bizlere gereken desteği verecektir. Sanal reklamlarla çalışma yapmıyoruz” açıklamasında bulundu.