Kartepe İlçe Teşkilatını Ziyaret

Eylül 2, 2010  

“Bunlar, sezonluk ve mevsimlik siyasetçiler  


AK Parti Kartepe İlçe teşkilatı haftalık toplantısını, İlçe başkanı Gültekin Görüm başkanlığında toplanarak gerçekleştirdi.İlçe binasında gerçekleşen toplantının ilerleyen bölümlerinde, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ta katılarak, yönetim kurulu üyeleriyle istişare etti.


 


Görüm; “ Hedefimizi tutturacağız ”


Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe başkanı Gültekin Görüm, yaklaşan yerel seçimler öncesi, aday adaylarının AK Partiye gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını belirterek, “ Sonuçta bir adayımız çıkacak, biz teşkilat olarak bunun bilincindeyiz, önemli olan seçimlerdeki hedefi tutturmaktır, bunun da yolu çok çalışmaktan geçer.Bizler de teşkilat olarak sahaya indik. Gerek hükümet, gerekse yerel çalışmalarımızı halkımıza anlatıyoruz, Kocaeli’de yaşayan herkes, AK Parti dönemi ile, geçmiş dönemlerde yapılan icraatları ayırt edebiliyor. İnşallah Kartepe’de oylarımız daha da artacaktır, biz buna inandık ” dedi.

 

 


 

 

Toplantının ilerleyen bölümlerinde toplantıya katılan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, yönetim kurulu üyeleriyle istişare etti. Sözlerine İstanbul’da patlayan bomba ve Alikahya beldesindeki patlamada ölen ve yaralananlara geçmiş olsun dilekleriyle başlayan Işık, son günlerde birilerinin “ sezonluk ve mevsimlik ” siyaset yaptığını belirterek, “ Gerek ilimizde, gerekse ülkemizde son zamanlarda mevsimlik ve sezonluk siyaset yapanlar var. Bunlar seçmeni 5 yıldan 5 yıla hatırlayanlardır, bizim halkımız artık bu numaraları yutmuyor.Bunların teşkilat binaları dört buçuk sene kapalı olur, ne zaman ki seçimler yaklaşır, halkın yanına giderler. Peki sormazlar mı, 5 yıldan beri nerdeydiniz, hangi projeye imza attın, vatandaş için neler yaptın diye ? ” şeklinde konuştu.


 


“ CHP, hiçbir zaman garibanı düşünmedi ”


CHP’nin, üniversitelerdeki öğrencilerin aldığı bursları iptal ettirmesiyle ilgili girişimini değerlendiren Fikri Işık, “ CHP, hiçbir zaman garibanı düşünmemiştir. Sadece Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 10 bin öğrenciye burs veriyordu ancak, CHP, Anayasa Mahkemesine başvurarak öğrencilerin aldığı bu paralara göz dikmiştir.Bu bursları alanlar dar gelirli ailelerdir, ilimizde ve ülkemizdeki öğrenciler 29 Mart’ta bunlara gereken cevabı vereceklerdir ” dedi.


 


 

“ AK Partinin rakibi CHP değildir ”


Kartepe İlçe teşkilatı ziyaretinde çarpıcı açıklamalarda bulunan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, rakiplerinin CHP olmadığını söyledi.Işık yaptığı konuşmada, “ CHP; anamuhalefette kalmak için, MHP ise; CHP’yi geçip anamuhelefette  olmak için mücadele ediyor.Bu yüzden bizim rakibimiz CHP değildir ” şeklinde konuştu.


 


İlçe yöneticileriyle fikir alış verişinde bulunan Işık, karşılıklı soru cevap bölümünde ilçe yöneticilerinin sorularını yanıtladı.Toplantıya ilçe kadın kolları ve ilçe gençlik kolları başkanları da katıldı.