KARTEPE İLÇESİNDE İNCELEMELER

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık,haftasonu Kartepe İlçe’sinde incelemelerde bulundu. AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ile hafta sonu ilçede eğitim, ulaşım, kalkınma ve sağlık konularında ki sorunların çözümü konusunda bir takım incelemelerde bulundu.

 OKUL  ALANLARINDA İNCELEMEAk Parti Kartepe İlçe 4. İlçe Danışma Toplantısına katılan Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, daha sonra Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ile birlikte bölgenin sorunlarına çözüm bulma adına bir dizi incelemelerde bulundular. Işık ve Karabalık, Kartepe Köseköy İstasyon İlköğretim Okulu yetersizliği nedeniyle yapılacak çalışmalara alternatifler bulmak amacıyla okulda inceleme yaparken okul bahçesinde top oynayan çocuklara penaltı attılar.

  KÖSEKÖY’DE YENİ BİR İLKÖĞRETİM OKULU OLMASINI ARZU EDİYORUZMilletvekili Işık, Kartepe’nin sorunlarının çözümünde izlenecek yolların belirlenmesi ile ilgili Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ile yaptığı inceleme hakkında, “Kartepe Belediyemizle özellikle eğitim alanları konusunda sayın Başkanımızla uzun süredir yaptığımız çalışmaları bir daha yerinde değerlendirme yapalım diye arzu ettik. Köseköy İstasyon İlköğretim Okulumuzun yetersizliği nedeniyle yapılabilecek çalışmalara alternatiflerin neler olabileceğini tespit etmeye çalıştık. Bazı yerlerde imar sorunu bazı yerlerde özel mülkiyet sorunumuz var ama belediye başkanımız ve arkadaşlarımız bir çalışma yaparak bu sorunların en kısa zamanda çözülmesini sağlayarak, Köseköy’e yeni bir ilköğretim okulu yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.

 AJANSIN MERKEZİ KARTEPEİl Genel Meclis Üyesi Fahim Kılıç da Köseköy Semt Polikliniği’nde ki incelemeleri sırasında Işık’a eşlik etti. Başkan Karabalık, bölgeye yapılacak yatırımların gerçekleşmesi yönünde milletvekilinden destek isterken Işık, “Aldığım sevinçli bir haber de var. Belediyemize ait olan yerin Kalkınma Ajansı’na tahsisi konusunda belediye başkanımızın istekli olması, kalkınma ajansı gibi Kocaeli’nin tüm kalkınmasına ve hatta Doğu Marmara’nın kalkınmasını planlayacak ajansın merkezinin Kartepe de olması çok önemli” dedi.
Vekil Işık, Uzunçiftlik Köprülü Kavşağı’nda yaşanan sorunları yerinde görme imkanı olduğunu belirterek konunun çözümünde  bölge müdürü ile belediyenin irtibata geçerek gerekli tedbirleri alacaklarına inandığını ifade etti. Buradaki semt polikliniğinin de güçlendirilmesi konusunda da bir çalışma yapacağını belirten Işık, bölge halkı ile de sohbet etti.