KAYNAKLAR ARTIK RANTA DEĞİL HİZMETE GİDİYOR

Mart 12, 2014  

imageimage

image

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ”AK Parti, iktidara geldiği günden itibaren çok büyük hamleler yaptı. O güne kadar faize, ranta, yolsuzluğa giden paralar, AK Parti iktidarı döneminde gökten hizmet oldu, ülkenin üzerine yağdı” dedi.

Dilovası Devlet Hastanesinin açılışında konuşan Işık, ilçeye her alanda önemli hizmetler yaptıklarını belirterek, kentte birlik ve beraberlik içinde çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.
12 Mart’ın İstiklal Marşı’nın kabulünün 93’üncü yıl dönümü olduğunu hatırlatan Işık, “Birlik ve beraberlik içinde olduğumuzda karşımızda kimse duramıyor. Etle tırnak gibi olduğumuzu hissettiğimizde Allah’ın izniyle hiçbir gücü tanımıyoruz” dedi.
Işık, AK Parti iktidara geldiği günden itibaren çok büyük hamleler yaptığını ifade ederek, “O güne kadar faize, ranta, yolsuzluğa giden paralar, AK Parti iktidarı döneminde gökten hizmet oldu, ülkenin üzerine yağdı. Artık gençlerimize, ‘abi ne iş olsa yaparım’ dedirtmeyeceğiz. Üniversite kapısı hepinize açık, hem de başörtüsü ile de açık artık. Hatta başörtüsüyle memur olmak bile açık” ifadesini kullandı.
“Türkiye’de yolsuzluk var’ diyenlere inat, Körfez Köprüsü’nün ayağını denize indiriyoruz” diyen Işık, konuşmasını şöyle tamamladı: “Törene Başbakanımız, Meclis Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız teşrif edecek. Bundan sonra Dilovası’nın Boğaz Köprüsü olacak burası inşallah. Birileri yolsuzluk türküsü söylemeye devam etsin. Biz hizmet üretmeye devam edeceğiz. Kuzey Marmara Otoyolu, ihaleye çıkıyor. Orada bir eksik vardı. Bizim bu OSB’lerin bağlantı yolları içinde yoktu. Özellikle Körfez Geçiş Köprüsü’ne de bağlayacak büyük viyadüklerin olduğu bağlantı yolu yoktu. Ulaştırma Bakanı ile de görüştük, çalışmaları yaptık, şimdi bu bağlantı yolu da ihalenin içerisine alındı, bu yol da yapılacak.”