Kerbela şehitleri Darıca’da anıldı

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Caferi ve Ehlibeyt Derneği tarafından düzenlenen Kerbela Şehitlerini Anma Töreni’ne katıldı.
 
GÖZYAŞLARIYLA ANDILAR

Caferi ve Ehlibeyt Derneği tarafından Darıca Nene Hatun Stadı’nda düzenlenen Kerbela Şehitlerini Anma Töreni’ne katılım yoğun oldu. Törende Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak hazır bulundu. Caferi ve Ehlibeyt Derneği Başkanı Kemal Utar ile yöneticiler Ali Rıza Utar, Hasan Apaydın, Dr. Atakan Özkan ve Av. Arif Aküzüm tarafından organize edilen etkinliğe katılanlar, Kerbela şehitlerini gözyaşları arasında andı.

 
3 BİN YAS HELVASI DAĞITILDI

Kerbela Şehitlerini Anma Töreni’nde Kur’an okundu, ağıtlar yakıldı, günün anlam ve önemini belirten tiyatro gösterisi yapıldı, konuyla ilgili konuşmalarda ise ehlibeyt sevgisi anlatıldı. Caferi ve Ehlibeyt Derneği yöneticileri de törende yaptıkları konuşmalarda, kendilerine her zaman destek olan Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Darıca Nene Hatun Stadı’nda Kızılay’ın kurduğu stantlarda kan bağışı kabul edilirken, 3 bin kişilik yemek ve yas helvası dağıtıldı.