KİMSE SİYASETE VESAYET ETMEYE CESARET DAHİ EDEMEYECEK

Şubat 1, 2014  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de

 

Işık: “Sizin desteğiniz ve duanız olduğu sürece Allah’ın izniyle siyasete kimse boyun eğdiremeyecek. Allah’ın izniyle siyaset kurumuna kimse vesayet etmeye cesaret dahi edemeyecek”

Gebze ilçesinde, “Osman Gazi Köprülü Kavşağı” adı verilen yolun açılış töreninde konuşan Işık, Türkiye’de hayırlı ve güzel hizmetler yapıldığını söyledi.

İlçenin, Türkiye’nin en hızlı gelişen ve en çok üreten merkezlerinden biri olduğunu vurgulayan Işık, Gebze, Çayırova, Darıca, Dilovası ve genelinde Kocaeli için ne yapsalar az olacağını ifade etti. Bölge insanının, her şeyin en güzeline layık olduğunu belirten Işık, “Biz de her şeyin en güzelini sizin ayağınıza getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Gününün 24 saatini milletin hizmetine adayan bir Başbakanımız var. Bir gün Ankara’da, bir gün Tahran’da, bir gün Berlin’de, bir gün Malezya’da. Allah güç ve kuvvet versin. Bu hizmetler kolay yapılmıyor” ifadesini kullandı.

“Yakında Gebze’den Halkalı’ya kadar Marmaray’ın keyfini yaşayacaksınız”

Törene katılmak için Afyonkarahisar’dan geldiğini dile getiren Işık, yolun Gebze’ye kadar bir kez bile tek şeride düşmediğine dikkati çekti.

İstanbul’da birinci ve ikinci boğaz köprülerine karşı çıkanların, Marmaray için de aynı tavrı takındığını dile getiren Işık, “Şimdi onlar da Marmaray’la boğazın altından geçmenin keyfini yaşıyor. Sizler Başbakanımızdan ve hükümetimizden desteğinizi eksik etmediğiniz sürece biz de sizin hizmetinizde gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Sizin desteğiniz ve duanız olduğu sürece Allah’ın izniyle siyasete kimse boyun eğdiremeyecek. Allah’ın izniyle siyaset kurumuna kimse vesayet etmeye cesaret dahi edemeyecek” diye konuştu.