KOALİSYONA DİKKAT

Haziran 3, 2015  

koalisyona dikkat

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Daha düne kadar bu memleketin bütün değerlerine savaş açanlar şimdi Selahattin Demirtaş’ı parlatıp, cilalayıp HDP’ye yüzde 10 barajını aştırmak istiyorlar. Niye? HDP barajı aşarsa belki ülke koalisyona gider” dedi.

Kandıra ilçesindeki Prof. Dr. Turan Güneş Kültür Merkezi’nin otoparkında düzenlenen mitingde konuşan Işık, AK Parti döneminde Kandıra’da gerçekleştirilen icraatlara değinerek, bu yıl Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin temelinin atılacağını, gelecek yıl da Kandıra-Ağva-Şile yolunun yapımına başlanacağının müjdesini verdi.

Ülkenin sadece memur maaşlarını ödemek için 500 milyon dolara ihtiyacı varken bugün sadece Kandıra’da yaptıkları projelerin 1 milyar doları geçtiğini belirten Bakan Işık, “AK Parti’yi yolsuzlukla suçlayanlar o gün bankaların içini boşaltarak, milletin sırtına yük yükleyenlerdir” diye konuştu.

Işık, Çanakkale’de en çok şehit veren yerlerden birinin Kandıra olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Bizim milliyetçilik anlayışımız; vatana millete hizmet etmek, vatanı milleti namerde muhtaç etmemek. Bizimki laf milliyetçiliği değil, bizimki icraat milliyetçiliği.”

Ülkenin 2001 yılında Cumhurbaşkanının anayasa kitapçığı fırlatarak krize girmesinden dolayı “perişan” hale geldiğini anlatan Işık, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ile Mesut Yılmaz ve Devlet Bahçeli’nin “koşa koşa” IMF’ye gidip “Ne olur bize 500 milyon dolar, 1 milyar dolar kredi verin. Yoksa biz emeklinin, memurun maaşını veremeyiz” dediğini anımsattı.

Bakan Işık, Türkiye’nin artık o günlerden yüksek hızlı treni olan ve hızlı trenini kendisi üretecek bir ülke haline geldiğini vurgulayarak, “Şimdi soruyorum size, milliyetçilik nedir? MHP’ye oy veren kardeşlerimize sesleniyorum, gelin icraat milliyetçilerine oy verin” dedi.

“Türkiye yakında küresel bir güç olacak”

Bu milletin her alanda tarihine ve ecdadına yakışır işler yapmaya başladığını savunan Işık, artık Türkiye”nin bölgesel bir güç olduğunu ve yakında da küresel bir güç haline geleceğini kaydetti.

Bakan Işık, Ekim ayında bugün barış güvercini rolüne soyunan Selahattin Demirtaş’ın çağrısıyla Kobani bahane edilerek “sokakların kan gölüne döndüğünü” belirterek, şöyle konuştu:

“Şimdi başka bir proje var, şimdi ‘Selocan’ projesi var. Daha düne kadar bu memleketin bütün değerlerine savaş açanlar şimdi Selahattin Demirtaş’ı parlatıp, cilalayıp HDP’ye yüzde 10 barajını aştırmak istiyorlar. Niye? HDP barajı aşarsa belki ülke koalisyona gider. MHP’li kardeşlerimize sesleniyorum. Şu sayın Bahçeli ikide bir Cumhurbaşkanımıza efeleniyor mu? Efeleniyor. Başbakanımıza efeleniyor mu? AK Parti’ye ağzına gelen herşeyi söylüyor mu? Peki Allah aşkına bugüne kadar bu Selahattin Demirtaş ve HDP’ye hiçbir şey dedi mi? Ya sayın Bahçeli ne oldu, dilini mi yuttun, niye bir şey söylemiyorsun? AK Parti’ye söylediğinin onda birini söylesen doğru olmaz mı? Ama ‘yarın ola ki AK Parti zayıflarsa aynı koalisyonda yer alabilirim’ diye dut yemiş bülbül gibi. Aynı şekilde şu Kılıçdaroğlu’nun halini görüyorsunuz değil mi? Çipras’a özenmiş Çipras’a. Yunanistan’daki başbakana özenmiş.”

Vatandaşlardan daha önce AK Parti’ye oy vermemiş bir kişiyi ikna etmelerini, seçim günü de sandıklar kapanana kadar kararsız seçmeni de sandığa götürmelerini isteyen Işık, “Eğer birileri Türkiye’de tekrar koalisyon hesabı yapıyorsa o hesabı başlarına geçirmenin yolu sandıkları patlatmak” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Işık, Prof. Dr. Turan Güneş Kültür Merkezi’nde Gülsima Eğitim ve Kültür Derneği’nce açılan kermesi ziyaret etti.