Kocaeli Barosu ve İŞKUR ziyareti

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Baro Başkanı Cumhur Arıkan ve İŞKUR Müdürü Mevlüt Akman’ı ziyaret etti.


 


AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık kentimizde çeşitli temaslarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde seçimi yapılan Kocaeli Barosunda başkanlığa seçilen Cumhur Arıkan ve yönetim kurulu üyelerini Işık ve beraberinde heyet ziyaret etti. Ziyarette açıklama yapan Işık “ Kocaeli’nin önemli konularında birlikte çalışacağız. Yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarıla diliyorum.


 


Kocaeli Adliyesinin bilinen sorunları var. Yer bakımından sıkışıklığın giderilmesi yolunda SEDAŞ’a ait eski binanın birkaç katı kesilerek gereken güçlendirme yapılarak hizmete sunulması, Kocaeli C tipi cezaevinin önümüzdeki birkaç ay içerisinde açılması planlanan Kandıra L tipi cezaevine taşınması konularında gereken çalışmalar yapılmaktadır. İstinat Mahkemelerinin kentimize gelmesi yönünde çalışmalarımız var. Bu mahkemelerin gelmesiyle sorun çözülecektir” dedi.

 


 

 


AK Parti Milletvekili Işık’ın ziyaretinden dolayı mutlu olduklarını belirten Baro Başkanı Cumhur Arıkan “Vekilimizin vereceği destekle yaşadığımız sorunlar aşılacaktır. Savunmanın üstünlüğü, yargının bağımsızlığı için mücadele etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.


Basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da cevaplandıran Arıkan “17 Kasım 1938 yılında kurulan Kocaeli Barosu 70 yaşını doldurdu. Bu imkanların sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

 

Atatürk ilke ve inkilapları ışığında yolumuza devam ediyoruz. Son dönemlerde hukuka aykırı dönemlerin yaşanmasına rağmen yargının bağımsızlığı hukukun üstünlüğü için elimizden gelen çalışmayı yapacağız.


 


Göz altında yaşanan ölümlerde sorumluların bulunup gereken adli işlemlerin yapılması gerekiyor. Üzmez davasında yargı büyük sıkıntıya düşmüştür. Bana göre bırakılması çok erken olmuştur. Çocukların her türlü istismarına karşıyız. Terör olaylarından yaşananların üzerine kararlılıkla gidilmesi gerekiyor. İhtilal mahkemelerinde adalet sekteye uğramıştır. Bu dönemlerin bir daha yaşanmaması gerekiyor. Herkese gerekli olan yargıya saygı gösterilmelidir” dedi.

 


 


AK Parti Milletvekili Işık daha sonra İŞKUR Müdürü Mevlüt Akman’ı ziyaret etti. Ziyarette açıklama yapan Işık “Ülkemizde istihdam sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu sıkıntının aşılması yolunda herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Hükümet olarak İşsizlik fonundan 10 Milyon YTL bütçe ara elemanın yetişmesi yönünde çalışma yapılması amacıyla ayrılmıştır. Gençlerimizin iş bulması için gereken çalışmalar yapılıyor. Bu bütçeye Valilik, Büyükşehir ve odalarımızın vereceği destekle daha fazla büyüyecektir.


 


Dünyada mali kriz yaşanmaktadır. Bunun aşılması yönündekkat edilmeli. Görevimizi hafife almadan elimizden gelen çalışmayı yapmalıyız” açıklamasında bulundu.