Kocaeli İl Başkanlığı İftarı

Eylül 2, 2010  

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından geleneksel iftar yemeği Antikkapı’da yapıldı. İftar yemeğine partililer büyük ilgi gösterdiler. İftar yemeğinin açılış konuşmasında Ak Parti İl Başkanı Zeki Aygün “Ramazan ayının insanlarımızın faydasına vesile olmasını temenni ediyorum. Ak Parti Türkiye’nin en güçlü teşkilatlarına sahip partidir. Bu güçlü teşkilatların en güçlü sütünü Kocaeli Teşkilatlarıdır. Birlik ve beraberlik içerisinde başarıdan başarıya koştuk. İnsanlarımızın faydası için çalışıyoruz. Bütün hedefimiz budur. 8 yıllık icraatlar bu bilinçle olmuştur.

 


 

Hükümetimiz çözülemeyen sorunların üzerine gitmiştir. Terör sorunu karşı kardeşlik ve barış iklimini oluşturarak hükümetimiz kolları sıvamış durumdadır. Başbakanımıza bu yönde sonunda kadar destek veriyoruz. Elbette ki şehitlerimizin kanından siyaset üretenler küçük hesap peşinde koşanların bu projeden rahatsız olmalarını anlayabiliyorum. Onları aklı selime davet ediyoruz. Yangın haline almış bu milli soruna bir kova su taşımaya davet ediyoruz. Kaba ayrıştırıcı durum içerisinde milliyetçilik yaptıklarını zannedenler büyük bir ayrımcılık yaptıklarını hatırlatmak istiyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Kongre sürecinde yaşanan tatlı rekabetin o günde kalması siyasi ahlakla bağdaşmayacağını, bu durumun siyasi çalışmalarımızı ipotek altına almaması gerektiğini unutmamalıyız. Önümüzde 2011 milletvekili seçimleri var. Yegane hedefimiz bu seçimlerde başarıyı yakalamak olmalıdır. Bu seçimlerden birlik ve beraberlik içerisinde en yüksek oyu alma yegane hedefimizdir. Seçimlerin yarın olacakmış gibi dinamik bir şekilde çalışmalarını bekliyorum” dedi.

 


 

Ramazan Bayramını tebrik ederek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Oldukça kalabalığız kimi arkadaşlarımıza merhaba bile diyemiyoruz. Göremediğimiz arkadaşları burada görme fırsatı oluyor. İftar programını düzenleyen il başkanlığımıza teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu. AKP Milletvekili Fikri Işık “Ak Parti kitle partisidir. Hiçbir kitle partisinin başaramadığı çok güçlü bir teşkilatlara sahip olan partidir. Güçlü teşkilatların başında Kocaeli gelmektedir. Elde edilen başarıların altında teşkilatların imzası vardır” değerlendirmesinde bulundu. Ak Parti Milletvekili Eyüp Ayar, Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe’de partilileri selamladılar. İftar yemeği sonrasında duayı İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz tarafından yaptırıldı.