kocaeli il gençlik kolları’nı ziyaret

Eylül 2, 2010  

Ak Parti İl Gençlik Kollarının haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Toplantıya Ak Parti Milletvekili Fikri Işık katılarak gençlere tavsiyelerde bulundu. Gençler olarak Milletvekili Fikri Işık’ın farklı anlam içerdiğini belirten Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak “Bizler her zaman bir şeyler alabilen bizlere bir şeyler katabilen bir milletvekilimiz. İl başkanlığı dönemi de böyle olmuştur. Bizimle birlikte olmasından dolayı oldukça mutluyum. Genel merkez tarafından atamamız yapıldı. Bu atamamız sonrasında il yönetiminde değişikliğe girdik. Yeni arkadaşlarımız aramıza katıldı. Gençlik kolları olarak başarıyı yukarıya taşıdık. Yeni dönemde Ramazan Ayı münasebetiyle yardıma muhtaç ailelere yardım programlarımız olacak. Derince 60 evlerde Ramazan ayı münasebetiyle kuruluş etkinlikleri farklı bir formatta olacak. Genel merkez gençlik kolları tarafından Kartepe’de yapılan eğitim çalışmaları var 6-8 Ağustos’ta bu eğitimlere katılacağız. İlçelerimiz ile bağımız güçlendiriliyor. 2011 seçimleri öncesinde genç seçmenlerimize yönelik çalışmalarımız olacak. Tabi gençlik kolları olarak bu kurullardan bir milletvekili meclise göndermeyi hedefliyoruz” dedi.

 


 

Yeni görevi devr alan, partimizin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerde görev alan hatta bir ara Yasin Özlü’yü devirme planlarını birlikte yaptığımız Ercan Azak’ı tebrik ederek başarılar diliyorum diyen Ak Parti Milletvekili Fikri Işık “Sizlerin bütün çalışmalarınızda destek vereceğiz. Ak Parti’de siyaset yapmak ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı sizler ve bizler birlikte yaşıyoruz. Kentimizin her yerine gittiğimiz göğsümüz kabarıyor. Kente gelenler değişimi fark ediyor. Siyasette kadrolar çok önemlidir. Buda tabandan yetişiyor. Gençlik kolları bir okuldur. Birkaç sene sonra milletvekili, belediye başkanları çıkacaktır. Hizmet etme onuruna ulaşanlar olacak. Fırsatlar hazırlıklı beyinler içindir. Yeter ki görev tebliğ edildiğinde hazır olmak önemlidir” açıklamasında bulundu.  

 

Kentimizde kurulması gündemde olan kalkınma ajansıyla ilgili olarak Ak Parti Milletvekili Fikri Işık “Kalkınma Ajansının kentimizde kurulması ülkemize gelecek olan doğrudan yatırımların planlanmasında merkez olacağız. Kentimize çok ciddi katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Önemli olan burada doğrudan yabancı yatırım alınmasında merkez Kocaeli olacaktır. Bölgenin kalkınmasında öncelikleri, stratejileri, hedefleri bu ajans tarafından belirlenecek. Yatırımlar da buna dahildir. Kocaeli sanayide doymuş durumdadır. Ancak haytek teknolojisinde doymuş değildir. Biz istiyoruz ki AR-GE yatırımları kentimizde olsun. Otomobil merkezlerinin AR-GE Merkezlerinin kentimizde kurulmasından yanayız. Bu ne demektir? Binlerce mühendis, uzman kentimizde istihdam edilecektir. Kimya fabrikası toprak, su, havaya zararı olacaksa bunu istemiyoruz. Ancak ileri teknoloji kullanan katma değeri yüksek tesislerin kurulmasına destek veriyoruz. Kalkınma ajansının bu noktada önemlidir. Kalkınma Ajansı İstanbul’da kurulacaktı bizde buraya bağlanacaktık. Başka ilde kurulacaktı kentimizde kurulması noktasında gayretlerimiz sonuç verdi bunun içinde mutluyuz. Açıklanan teşvik paketinde otomobil, ilaç sektörleri yer alıyor. Bunların çevreye etkileri olmadığı gibi büyük katma değer üreten tesislerdir”

 dedi.

 


 

Plaj yolunda kurulması gündeme gelen liman hakkında Işık “Cuma günü Bayındırlık Bakanımızla görüşme yapıldı. Farklı bir konuda liman hazırlığını duyduk bakanımıza liman istemediğimizi kesin bir dille söyledik. Akşam Bakanımız tarafından davet edildik. Sibel hanımla birlikte kendisi ile bir görüşme yaptık. Liman hazırlığının olmadığını ve Büyükşehir Belediyesinin bilgisi olmadan liman yapılmasının söz konusu olmadı olamayacağı söylendi. Eskiden alınan ruhsatların güncellendirilmesi noktasında Bayındırlık Bakanımıza kesinlikle buralara liman yapılması noktasında gerekeni söyledik. Hatta buraya bakan bürokratlarda toplantıda yer aldılar. Biz burada kim yaparsa adı ne olursa liman yapılmasını istemiyoruz bunu en net şekilde söyledik. Hukuk mücadelesi için gereken mücadeleyi yaparız. Erdemir özelleşmeden önce Seka Park’a liman yapılması noktasında girişimler vardı. O dönemde il başkanıydım, belediye başkanımız, milletvekillerimiz ve bakanlarımızla istemediğimizi dile getirdik ve yaptırmadık. Bugün kentimize başka bir alanda hizmet veriyoruz. Bu konuda bizim hassasiyetimiz açıktır. Bu konuda tereddütü olan kendisini çek etsin. Biz abdestimizden eminiz. Bakanlığa ulaşan yeni bir talep yoktur. Eski ruhsatlarıyla yürümek istiyorlar buna da biz müsaade etmiyoruz. Biz yapmıyorsak bakan yapacağımız mı diyeceğiz? Kocaeli bu konuda bir irade birliği var. Sanayi Bakanımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız liman istemiyor. Kim isteyecekte olacak? Daha açık ve net ne söylenebilir? Yapılması için her şeyi yapıyoruz. Bir zamanlar liman yapılsın diye ruhsat verenler dut yemiş bülbül gibiler. Hatta abartarak eylem yapanlar bile var. Kentin o dönem ne kadar sahipsiz kaldığının en belirgin göstergesidir” açıklamasında bulundu.