Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK Gebze’de

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekilli Fikri Işık,ilk olarak Gebze Kaymakamı M. Emin Avcıyı makamında ziyaret etti. İlçe Başkanı M. Ali Okur, İl Başkan Yardımcısı Ekrem Özenir ve bazı ilçe yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarete Fikri Işık Gebze’nin sorunlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.


Hazine ve kamu arazilerinin günden güne azaldığına dikkat çeken Milletvekili Fikri Işık, ‘Ne yazık ki, yaptığım tespitlere göre hazine arazileri Gebze’de azalıyor. Bunun için başta milli emlak uyarılmalı ve kesinlikle hazine arazileri eğitim ve spor kompleksi gibi hizmetlerin dışında kullanılmamalıdır’ dedi. 


Işık’ın bu açıklamalarına karşılık konuyla ilgili yakından ilgileneceğini ifade eden Kaymakam Avcı, özellikle gecekondu ve konut yapımlarına dikkat edileceğini ve bu konuda belediyelere de büyük işler düştüğünü söyledi.

 

 

 

OKULDA ÖNCELİK GEBZE’YE

Gebze’nin eğitim sorununa değinen Fikri Işık, eğitime destek kampanyasında Gebze her fırsatta öndedir. Biz Kocaeli’ni bir bütün olarak eğitimde başarıya götürmeyi hedefliyoruz. Bu noktada özellikle OKS başarısını yükseltmeyi hedefliyoruz. Gebze’de derslik açığı bulunuyor. Bunun için hayırsever vatandaşlar tarafından yapılacak hangi okul olursa olsun, önce Gebze’yi önereceğiz. Kabul ederlerse o okul Gebze’de yapılacak. Çünkü Gebze bizim her zaman öncelikli bölgemizdir’ şeklinde konuştu.

  


 

DOKTORLAR ÖZELE KAYIYOR

Gebze devlet Hastanesi’ndeki uzman hekim eksikliğini ülke genelinde yaşanan soruna bağlayan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, ‘Gebze Devlet Hastanesindeki uzman hekim eksikliği ile ilgili sağlık bakanlığımızla görüşmeler yaptım. Gebze Devlet Hastanesi sağlık bakanımızın özel takibindedir. Buradaki asıl gerçek sorun ülke genelinde uzman hekimlerimizin özel sektöre kaymasıdır. Biz de hükümet olarak bunun önlemini elbette alacağız. Kısa sürede Gebze’ye uzman hekim ataması yapılacaktır. Bu sıkıntı ve sorun sadece Gebze’ye has bir sorun olmamakla birlikte ülkemiz genelinde büyük bir sorundur’ şeklinde konuştu.


 

Muhtarlar Derneği ziyareti 

Kaymakamlık ziyaretinden sonra Gebze Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’ne ziyarette bulunan Fikri Işık’ı Dernek Başkan Ömer Ergin karşıladı.Dernek yöneticilerinin de tam katılım sağladığı görüşmede Ergin, “Gebze’de yapılan alt yapı yatırımlarının iyi bir şekilde neticeye ulaştığı söyledi.Ayrıca Ergin ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek Milletvekili Fikri Işık’a teşekkür etti.Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise Gebze’ye yapılan yatırımların devam edeceğini ve yeni projelerin bir an önce hayata geçirileceğini söyledi.

 

 


 

Işık ve beraberindeki heyet daha sonra Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan’ı makamında ziyaret etti.Bu ziyaret sırasında İbrahim Pehlivan Fikri Işık’a Belediye’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise “Gebze’ye yapılan yatırımların takipçisi olacağız.Amacımız Gebze’yi yaşanabilir bir kent yapmaktır.Gebze’nin sorunları bir bir çözülüyor.Biraz daha sabır ile Gebze ileride herkezin yaşamak isteyeceği bir yer olacaktır” dedi.

 

 

 

28.09.2007