Kocaeli Yerel Yönetimler Danışma Meclisi

Eylül 2, 2010  

 AK Parti İl Başkanlığı 12. Yerel Yönetimler Danışma Meclisi  Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Divana: İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar başkanlık yaparken İl Başkanı Zeki Aygün, Yerel Yönetimlerden sorumlu İl kadın kolları Başkan Yardımcısı Gülay Yılmaz, Yerel Yönetimlerden sorunla İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Arif Aytepe’de divan üyeliği görevini yerine getirdi. Danışma meclisinde açılış konuşmasını İl başkanı Zeki Aygün yaparken, ondan sonra sırasıyla, Belediye Başkanları adına Nevzat Doğan, Belediye Meclis üyeleri adına Gebze Meclis üyesi Resul Tat konuştu.

 


 

Aygün “rakiplerimize önemli fark attık”

 

sürecini anlantı. “AK Parti her seçimde rakiplerine önemli farklar aratarak iktidar oldu. Bu bir tesadüf değil, yaptıklarımızın sonucudur. Millettin derdini kendine der etmiştir. Kocaeli’de önemli bir başarıya imza attık. Gösterilen güvene layık olmak zorundayız. Belediye ve meclis üyeleri teşkilatla koordineli olmalı. Bu birliğimizin başarısını sağlar. Yerel yönetimler insanların yaşamlarının her alanında kendini hissettiriyor. Bunun için çok önemlidir. Halkın direk temas ettiği yerler belediyeler ve belediyelerin kapıları daima halka açık olmalı. Ekonomik kültürel ve sosyal alanda çalışmamız gerekiyor.

‘Fırsat eşitliği komisyonları kurulsun’


Ardından milletvekilleri adına konuşan Azize Sibel Gönül kadın sayısının azlığına değinerek şunları ifade etti. “Bugüne kadar hizmet eden belediye başkanları ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Hedef 12 demiştik ama 11 ilçeyi aldık. Bu noka da başarılı olduk. Kadın oranını arttırmak noktasında Kocaeli’de arzu ettiğimiz noktaya çalışmalarımızla geleceğiz.. Belediyelerde Fırsat eşitliği komisyonları kurulmalı. dedi


Işık”Yerel yönetimler bir parti için belirleyicidir”


Sibel gönül’ün ardından ikinci konuşmayı yapmak üzere kürsüye büyük övgülerle davet edilen Fikri ışık’ta konuşmasında şunları söyledi: “Yerel yönetimler bir parti için belirleyicidir. İktidara getirir, iktidardan götürür. 94’te atılan temelle biz iktidara geldik. Bize emanet edilen değerlere ihanet etmeden çalışırsak, yine iktidara geliriz. Yerel yönetimler parilerin iktidardan götürür. 84-89 rüzgardan sonra CHP uzun süre iktidara gelmeyeceğinin göstergesidir. 2014 ylında yine kaybedecekler. Kısa vadede CHP’nin iktidarını göremiyoruz. 84-89 belediyelerin tarzından kaynaklanıyor. Güç baş döndürmemeli. 13 belediyeninin 12’si bizde. Kocaeli halkının yüzde yüzüne hizmet veriyoruz. Bu bizim sorumluluğumuzu artırır. Yeni dönemin başlanğıcında daha dikkatli olun. Ağaçlara takılıp ormanı kaybetmeyin. Herşeyi bir bütün olarak düşünün ve bunun önüne hiçbir şey geçirmeyin. Mazeret tanımıyoruz.”dedi.

 


Işık “Biz ülkemizin sorunlarını çözdük”


Fikri ışık ardından ülkenin tüm sorunları çözdükleri ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye gündemi çok yoğun, ermeni, demokratik açılımlar var. ekonomik krizden çıkış gibi gündem maddeleri var. AK Parti halı altına atılan sorunları ortaya çıkartıp tek tek çözüyor. Bu ateşir denilen meseleler ortak mesele olmaktan çıktı. Demokratik açılımla biz bu sorunu çözeceğiz. Kimsenin başı öne eğmeyecek ve başı dik olacak. Bundan tereddütünüz olmasın” diyerek sözlerine son verdi.