Körfez’de STK’ların kararı “Evet”

Eylül 3, 2010  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, 12 Eylül de yapılacak referandum öncesi Körfez ilçesinde STK’lar ve esnafı ziyaret ederek halkoylaması öncesi bilgilendirme yapıp Evet oyu istedi.

TÜRK EĞİTİM BİRSEN’DEN “EVET”

Fikri Işık, Körfez ilçe programında sendika ziyaretlerini Türk Eğitim Bir-Sen Körfez Şube Başkanı Kadir Zorlu’yu makamında ziyaret ederek devam etti. Ziyarette sendika yöneticileri, üyeleri ve okul müdürleri de hazır bulundu. Ziyarette açılış konuşmasını Şube Başkanı Kadir Zorlu yaptı. Ardından Türk Eğitim Bir- Sen Kocaeli Eski Şube Başkanı Halil İbrahim Keleş yaptığı konuşmasında 12 Eylül günü oylanacak referandum paketine “Evet” diyeceklerini söyledi. Fikri Işık konuşmasında, referandum sürecin boyunca yalan yanlış bilgiler veren muhalefet partilerini eleştirerek “ Maddelere gelince mazeret yok, itiraz yok, eleştiri yok ama “Hayır” verin demesini biliyorlar. Sen sandığa gittin demi beni sandığa götürüp “Hayır” ver diyorsun ?” dedi.

HEDEF 30’UN ALTINDA SINIFLAR

Fikri Işık Körfez İlçe ziyaretinde ilk durağı STK’lar oldu. AK Parti Körfez İlçe başkanı Engin Koyun, Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’la birlikte Türk Eğitim-Sen Körfez Şube Başkanı Nusret Çiftçi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarete sendika yöneticileri ve üyeleri de hazır bulundu. Işık yaptığı konuşmasında; hedeflerinin okullardaki derslik sayılarını 30’un altında sınıflarda eğitim vermek olarak açıkladı.  Fikri Işık; “ Yukarı Hereke’de bir okul yapmayı planlıyoruz, İlimtepe’yi bu sezon hizmete açacağız, Aşağı Hereke’ye Nuh Çimento bir okul yapıyor ” dedi.

IŞIK “BU ANLAYIŞ DUVARA TOSLADI”

Işık CHP’yi de eleştirerek “ Bir parti düşünün ki milletvekiline güvenmiyor. Çünkü mecliste oylamaya dahi sokmadılar. 73 milyona güvenmiyor, bunların tek güvendikleri 11 tane hakim. Bu anlayış artık duvara tosladı” dedi.  Yaklaşık 2 saat öğretmenlerle birlikte olan ve soru cevap şeklinde görüş alışverişinde bulunan Fikri Işık, okullardaki sıkıntıları da dinleyip not aldı.

ESNAFIN TAHMİNİ YÜZDE 70 “EVET”

Fikri Işık, Körfez İlçe ziyaretindeki STK programlarının ardından iftar saatine yakın Körfez Adnan Kahveci caddesi esnafını ziyaret etti.

Esnaf ziyaretine İlçe başkanı Engin Koyun da eşlik etti. Fikri Işık, esnaf ziyareti sırasında ilçe genelinde çok tanınan Berber Ekrem’i de ziyaret ederek, “Referandumdaki durumu nasıl görüyorsun?” diye sorduğunda; Berber Ekrem’in cevabı ise “ % 60 ila 70 arasında değişir ” oldu. Fikri Işık, girdiği tüm dükkânlarda esnafla sohbet edip, 12 Eylül de oylanacak maddelerle ilgili bilgi verdi.