Körfez 95 Evler Kavşak Projesi Temel Atma Töreni

Eylül 2, 2010  

 95 Evler Köprülü Kavşak projesinin temeli, dün yapılan törenle atıldı. Körfez Belediyesi tarafından kavşak projesinin temel atma törenine il ve ilçe protokolünün ilgisi büyük oldu. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ın ev sahipliğinde geçen törene Vali Gökhan Sözer, Ak Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün, Ak Parti Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık, Muzaffer Baştopçu ve Sibel Gönül, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Münir Karaloğlu, Ak Parti İl Başkanı Zeki Aygün, KTO Başkanı Mustafa Efe,Belediye-İş Genel Merkez yöneticilerinden Bayram Özkan, muhtarlar ve dernek başkanları katıldı.
İKİ PROJEMİZ DAHA VAR


Törende açılış konuşmasını yapan Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, projenin önemine değindi. Yapılan çalışma ile ilçenin önemli bir sorununu gidereceklerini belirten Pehlivan, “Bu projemiz ile Güney, Fatih, Kuzey ve Esentepe mahallelerine bağlantılar sağlanmış olacak. Çalışmamızda bizden desteğini esirgemeyen milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye yönetimimize teşekkür ederim” dedi.

 


SORUNU ÇÖZDÜK


Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, özellikle bölgedeki trafik sorunun giderilmesinde projenin önemine dikkati çekti. Daha sonra söz alan milletvekili Muzaffer Baştopçu, Körfez Belediyesi yöneticilerini projeden dolayı kutladı ve açılışın belirtilen zamanda yapılmasını istedi. Daha sonra söz alan Milletvekili Fikri Işık, Körfez ilçenin önemli bir sorununun giderilmesine tanıklık ettiklerini söyledi. Işık konuşmasında şunları söyledi: “Kocaeli’nin ana yollarındaki trafik sorunu büyük oranda çözüldü. Tavşancıl-İstanbul arası yollar yapıldı. Derince-Sakarya arasında da çalışmalar büyük oranda bitti. El atılmayan tek yer olan Körfez ilçeye de bu proje ile başlıyoruz. Emeği geçen belediye yetkililerini kutluyorum” diye konuştu.


DAHA RAHAT ULAŞACAK


Ak Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün ise hükümet olarak her zaman yerel yönetimlerin yanında olduklarını dile getirdi. Belediyecilikte ayrım yapmadan her kesime destek olmaya çalıştıklarını belirten Ergün, “Hükümet olarak belediye yönetimlerimizi sürekli takip ediyoruz. Eksikleri yerinde tespit ederek, sorunlara birlikte çözüm buluyoruz” açıklamasında bulundu.


Son olarak söz alan Vali Gökhan Sözer de, Kocaeli genelindeki çalışmalardan övgüyle söz ederek, “Bunları anlatmaya zaman yetmez” dedi. Konuşmaların ardından protokol mensupları topla olarak temel atma butonuna bastı. Tören için bir de kurban kesildi. Daha sonra davetliler, 95 Evler Çim Halı Saha Tesisleri’nde verilen kokteylde ağırlandı.