KUTLUCA’YA GÖLET YAPILACAK

Temmuz 24, 2012  

Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve İlyas Şeker Körfez’de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundular.

İlimtepe’ye Ziyaret

Ak Parti Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve Belediye koordinatörü Ramazan Tuna’nın da katıldı programda Işık ve Şeker ilk olarak İlimtepe’ye gittiler. Burada yapımı devam eden camii inşaatını inceleyen vekiller camii derneğini de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.

Tarihi Taşköprü Restore Edilecek

 Milletvekilleri Fikri Işık ve İlyas Şeker İlimtepe’den sonra Kutluca köyüne gittiler. Emmezli mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen vekiller sorulan sorular üzerine “Kutluca’ya DSİ vasıtasıyla bir sulama göleti yapılacak. Ayrıca bölgedeki tarihi Taşköprü büyükşehir belediyemiz tarafından restore edilecek” dediler. Köy muhtarları ve aslen Taşköprülü olan Suruç Kaymakamı Fatih Akbulut’un da katıldığı programda bölgedeki çalışmalar değerlendirildi.

Eski İstanbul Yolu Genişleyecek

 Daha sonra Kayırlar mahallesine geçen vekiller burada da köy halkı ile bir araya geldiler. Köydeki tarihi çeşmeyi de inceleyen Işık ve Şeker çeşmenin restorasyon programına alındığını ayrıca Eski İstanbul yolunun da genişletilip alternatif bir yol haline getirileceğini söylediler.