Meslek Danışmanlığı Sistemi Geliyor.

Haziran 2, 2011  

Milletvekili Işık, 12 Haziran seçimlerinden sonraki iktidarlarında meslek danışmanlığı sisteminin geleceğini söyledi.


Dilovası ve Çayırova’daki dernek ziyaretlerinde işsizlikle ilgili açıklamada bulunan milletvekili Fikri Işık, işsizliğin en büyük sorunun mesleksizlik olduğunu söyledi. İŞKUR, Büyükşehir belediyesi ve Milli eğitimin ortak olarak düzenlediği ve ülke genelinde Kocaeli Modeli olarak bilinen kurslara katılmak gerektiğinin altını çizdi.

10 BİN KİŞİ İŞ SAHİBİ OLDU

Kocaeli deki kurslarda 19 ayrı branşın olduğunu belirten AK Parti Kocaeli Milletvekili ve adayı Fikri Işık, “ Özellikle vasıfsız genç kardeşlerimiz için uygulamaya konulan kurslarımıza katılan ve sertifika alan toplam 10Bin’in üzerindeki genç kardeşlerimiz çeşitli branşlarda iş sahibi oldular. Bu proje ülke genelinde de Kocaeli Modeli olarak örnek alındı ve çeşitli illerde de uygulamaya girdi. Herhangi bir vasfı olmayan gençlere tavsiyemiz,  kurslara katılıp sertifika almalarıdır” dedi.

İŞSİZ GENÇLER TAKİP EDİLECEK

Milletvekili Işık açıklamasında, önümüzdeki genel seçimlerden sonra, İŞKUR’a kayıtlı olup da işsiz olan vatandaşlarımız için yeni bir sürece girileceğinin altını çizerek, iş bulmanın daha da kolaylaşacağını söyledi. Fikri Işık yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Meslek danışmanlığı sisteminin hayata geçmesiyle işsiz olan vatandaşlarımız adım adım takip edilecek ve meslekleri ne ise, branşları ne ise ona göre işe yerleştirilene kadar takip edilecektir. Bu sistem çok verimli olacak ve daha da kolaylık sağlayacaktır” dedi.