MHP’nin tabanı ‘EVET’ oyu verecektir

Eylül 3, 2010  

Kocaeli genelinde referandumda “Evet” için çalışmalarını sürdüren Fikri Işık Derince de buluştuğu vatandaşlara duyarlı her vatandaşın Referandumda “Evet” diyeceğine inandığını kaydetti. AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık,  MHP’nin tabanının partisinin aksine referandumda  ‘EVET’ oyu vereceğine inandığını söyledi.

‘MHP’NİN TABANI SAĞDUYULU’

Derince Yenikent Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen “Ben şahsen MHP tabanında yer alan ülkücü kardeşlerimin referandumda “Evet” oyu vereceğine inanıyorum. Biz bunu rahatlıkla görüyoruz. MHP’nin yönetimiyle tabanını birbirinden ayırıyorum. Çünkü yönetim anlayışı çok değişik, tabanı ise sağduyulu. Peki, soruyorum size, BDP’nin mecliste ‘HAYIR’ verdiği bir pakete MHP’nin ‘EVET’ demesi gerekmez mi?Ya da MHP’nin ‘HAYIR’ dediği bir pakete BDP’nin ‘EVET’ demesi gerekmez mi?Burada sizce bir gariplik yok mu” şeklinde konuştu.

MUHALEFET HALKI YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR

Muhalefetin yapmış olduğu ‘Bu anayasa paketi değişikliği karnımızı doyuracak mı? Fındığa, kayısıya faydası olacak mı?’ şeklindeki konuşmalarına da açıklık getiren Işık, “ Muhalefet yaptığı açıklamalarda halkı yanlış bilgilendiriyor. Bu anayasa paketinde hanım kardeşlerimizin, gençlerimizin işsizlikle ilgili sorunlarını çözebilecek ve çocuklarımıza yarar sağlayacak önemli maddeler mevcuttur. ‘HAYIR’ diyen partilerin bunların aksini söylemesi çok doğaldır. Çünkü kendileri bırakın maddeleri bilmeyi; meclis oylaması öncesi bizlere randevu bile vermediler. Bunların ki bedava edebiyat.’ dedi.

‘KİŞİSEL VERİLER KORUNACAK’

Son dönemlerde kişisel verilerin çalınması ile ilgili haberlerin ortaya çıktığını ve sunulan anayasa paketinde buna ilişkin doğrudan bir maddenin de yer aldığını belirten Işık, ‘Bilgi çağında tüm bilgiler elektronik ortamda tutuluyor. Dijital ortamda saklanan bireylerin adı, yaşı, adresi, medeni durumu, telefon numarası, pasaport numarası, özgeçmişi, resimleri, sesi, parmak izi gibi kişisel bilgilerin istismar edilmesi çok kolay hâle geliyor. Mevcut Anayasa’da kişisel bilgilerin korunmasını güvence altına alan doğrudan bir madde de bulunmuyor.’ Dedi. Yeni anayasa paketi ile gelecek olan değişikliği de anlatan Işık, ‘Pakette yer alan değişikliğe göre şu avantajlar elde edilecek: Kişisel veriler ancak ilgili kişinin açık rızası ile işlenebilecek. Özel nitelikteki kişisel veriler için işlem yasağı getirilebilecek. İnsanlar çeşitli yerlerde kendileri ile ilgili kişisel verilerin saklanıp saklanmadığını öğrenme hakkına sahip olacak, bilgilerin içeriğinde eksik, fazla veya gerçeğe aykırılık olması halinde bunun düzeltilmesini isteyebilecek’ dedi.