MİLLET İRADESİNE BAŞVURMAK SİYASETİN GÖREVİDİR

Ağustos 3, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Eğer bir koalisyon yapılabilirse bu ülkemiz açısından önemli olur ama yapılamazsa yeniden millete gitmek tekrar millet iradesine başvurmak siyasetin görevidir. ‘Seçimin tekrarlanması’ diyebileceğimiz bir seçim olabilir” dedi.

irade

 

Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Bakan Işık, bir mağazadan spor ayakkabı, şapka ve eşofman takımı aldı.

Işık, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinden koalisyon kurulması yönünde sonuç çıktığını,  şu anda da görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

MHP’nin koalisyonda yer almayacağını daha önceden duyurduğunu ifade eden Işık, şöyle konuştu:

“CHP ile görüşmeler devam ediyor, şu an zannediyorum son istikşafi görüşmeler yapılıyor. Yüksek Askeri Şura toplantısını bitirdikten sonra belki CHP Genel Başkanı ile Sayın Başbakanımızın bir araya gelme durumu olacak. Ondan sonra AK Parti ile CHP arasında bir koalisyon yapılıp yapılmayacağı, bir koalisyon hükümeti kurulup kurulmayacağı ortaya çıkacak. Eğer bir koalisyon yapılabilirse bu ülkemiz açısından önemli olur ama yapılamazsa yeniden millete gitmek tekrar millet iradesine başvurmak siyasetin görevidir. ‘Seçimin tekrarlanması’ diyebileceğimiz bir seçim olabilir.”

– Kocaeli Şehir Hastanesi inşaatı

Işık, kentte tramvay hattı yapım işine yönelik sözleşmenin bugün imzalandığını anımsatarak, bunun Kocaeli için önemli bir proje olduğunu dile getirdi.

Kocaeli halkının en kısa zamanda hafif raylı sistemi kullanmaya başlamasını arzuladıklarını aktaran Işık, Kocaeli Şehir Hastanesinin proje çalışmalarının devam ettiğini, orada herhangi bir aksama ve duraksama olmadığını anlattı.

Bakan Işık, bütün şehir hastanelerinde takip edilen prosedürün aynı olduğuna işaret ederek detay proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından ekim-kasım ayında inşaatın başlamasını beklediklerini kaydetti.