“MİLLETİMİZ TÜRKİYE’DE İSTİKRARI BOZMAK İSTEYENLERE DERSİNİ VERDİ”

Mart 31, 2014  

 

2014 yerel seçim sonuçlarıaa_picture_20140331_1968759_high

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Milletimiz Türkiye’de istikrarı bozmak isteyenlere dersini verdi. Artık Türkiye, yarın bambaşka, daha demokratik, daha gelişen, daha büyüyen, daha fazla üretim yapan, daha fazla yatırım yapan, daha fazla insanımıza iş sağlayan, aş sağlayan, dünyanın sayılı ülkelerinden biri olma noktasında bambaşka bir Türkiye olacak” dedi.

Kocaeli’de resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı önünde partililere hitap eden Işık, sonuçlardan dolayı Allah’a hamd ettiğini belirterek, bu sevinci ve gururu bir kez daha yaşadıklarını söyledi.

Hiçbir mazeretin başarının yerini tutmadığını ifade eden Işık, Türkiye ve Kocaeli olarak başarının gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Işık, yarın Türkiye’nin yeni bir sabaha uyanacağını dile getirerek, “Yarın Türkiye artık yepyeni ufuklara yelken açacak. Milletimiz Türkiye’de istikrarı bozmak isteyenlere dersini verdi. Artık Türkiye yarın bambaşka bir Türkiye, artık Türkiye yarın, daha demokratik bir Türkiye, daha gelişen, daha büyüyen, daha fazla üretim yapan, daha fazla yatırım yapan, daha fazla insanımıza iş sağlayan, aş sağlayan, dünyanın sayılı ülkelerinden biri olma noktasında bambaşka bir Türkiye olacak” ifadesini kullandı.

“Sonucu tam olarak demediğimiz ama sandıkların yüzde 90’ına yakınında 7 bin oy fark yapan İzmit’le beraber Kocaeli’de 13-0” diyen Işık, bu sonucun hem Kocaeli hem de Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Bakan Işık, partililerin CHP’nin İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen aleyhine slogan atması üzerine, “Milletin dersini verdiğini biz daha fazla üzmeyelim. Zaten millet dersini vermiş” şeklinde konuştu.