MİLLETİN DESTEĞİYLE HİZMET ÜRETİYORUZ

Mart 13, 2014  

imageimage

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Balıkesir'de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Dursunbey Belediyesince tamamlanan 7 tesisin açılış töreninde, AK Parti’nin en önemli özelliğinin ”hizmet partisi” olduğunu belirtti.

Işık, “Birileri laf biz hizmet üretiriz. Birileri adeta ağustos böceği gibi davranır, biz karınca gibi. Birileri konuşur biz yaparız. Bundan dolayı 11 yıldır milletin desteğiyle hizmet üretiyoruz. Kim ne dersin desin, kim karartmaya çalışırsa çalışsın, kim görmezden gelirse gelsin biz hizmet üretmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Dursunbey’in 11 yıldaki hizmetleri daha önce alamadığını vurgulayan Işık, sözü demokrasi tarihine getirdi. Merhum Adnan Menderes’in canıyla bedel ödediğini aktaran Işık, o zamanki gazetelerle bugünkülerin aynı manşetleri attığını söyledi.  Işık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hep aynı şey, yolsuzluk var, bebek davası, köpek davası şu bu… Hatta, ’12 uçak dolusu altını yurt dışına kaçırırken yakalandı’ diye Menderes’e iftira atılar. Ne oldu? Menderes’i şehit ettiler, Allah rahmet eylesin. Bir iddiaları doğru çıktı mı? Aynı şeyi rahmetli Necmettin Erbakan hocamıza yaptılar. ‘Türkiye kalkınsın, üretsin, kendi milli sanayisini kursun’ dedi, yırtındı adeta değil mi? Aynı dönemde Güney Kore sanayileşmeye başlamıştı. Güney Kore bilim ve teknolojide dünya devi haline geldi. O dönemde Necmettin Erbakan hocamızın, takunyası, seccadesi, takkesiyle uğraşmasalardı da fikirlerine itibar etselerdi bugün Türkiye hangi noktada olurdu? Rahmetli Özal’a yapmadıklarını bırakmadılar. Ne oldu, memleket kaybetti. Şimdi aynı şeyleri daha fazlasını Recep Tayyip Erdoğan’a yapmaya çalışıyorlar. Sizler Başbakanımızın arkasında durduğu sürece Allah’ın izniyle yapamayacaklar.”