MİLLETVEKİLLERİNDEN SAĞLIK BAKANINA ZİYARET

Ekim 8, 2011  

Geçtiğimiz hafta Gençlik ve Spor Bakanı, TOKİ başkanı ile görüşen Ak Parti Kocaeli milletvekilleri Sibel Gönül, Fikri Işık, Mehmet Ali Okur, Zeki Aygün, Muzaffer Baştopçu ve İlyas Şeker sağlık alanında yapılacak olan yatırımlar için Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı makamında ziyaret ettiler

 

Sağlık Bakanlığının, ilimiz ve tüm Türkiye de yapmış olduğu başarılı çalışmalar nedeniyle Bakan Akdağ’a teşekkür eden Milletvekilleri, yeni bakanlık döneminde yapacağı çalışmalar için başarılar dilediler.

CEPHANELİĞE YAPILACAK HASTANE DEĞERLENDİRİLDİ

Kocaeli’nde yapılan yatırımları ve programa alınan projeleri bakan Akdağ ile birlikte tek tek değerlendiren milletvekilleri, proje ön yeterlilik ihalesi yapılan cephanelik alanındaki şehir hastanesi projesi ile ilgili son durumu değerlendirdiler.

 

SAĞLIK ALANINDA ÖNEMLİ ADIMLAR

Yapılan görüşmede İhalesi tamamlanan ve inşaatına yakında başlanacak olan Kandıra Devlet Hastanesi ve TOKİ’de ihale aşamasında olan Gebze Fatih Devlet Hastanesi ek binası projelerinin Kandıra ve Gebze ilçelerinde sağlık alanında önemli bir adımın atılacağı vurgulandı.

 YENİ PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK

Kocaeli’de yapılması planlanan, İzmit Seka Devlet Hastanesi ek poliklinik binası, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binaları, Kocaeli Devlet Hastanesi yeni bina yapımı ve Gölcük Devlet Hastanesi ek bina yapımı projelerinin son durumları gözden geçirildi.

 Bakan Akdağ tüm konularla tek tek ilgileneceğini belirterek Kocaeli Milletvekillerimize ziyaretleri dolayısıyla teşekkür etti.