Milli Eğitim Bakanı Işık

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Milletvekili adayı Fikri Işık Gebze gezisi sırasında Gümüşhane Şiranlılar, Şebinkarahisarlılar ve Rizeliler Derneği’ni ziyaret etti.

 


Son derece yoğun tempoda geçen Gebze gezisi sırasında Işık’a Dernek ziyaretlerinde İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur, il ve ilçe yöneticileri eşlik ettiler.


Bakan ilan ettiler


İlk önce Şiranlılar Derneği’nin programına katılan Fikri Işık, burada hemşerilerinin büyük ilgisiyle karşılaştı. Kendisini Milli Eğitim Bakanı olarak görmek istediklerini dile getiren Şiranlılara, desteklerinden ötürü teşekkür eden Işık; “Gücünüzü arkamızda hissediyoruz. Ancak listenin 7. sırasında yer alan hemşerimiz Nevzat Doğan için de çok çalışmalıyız. Onun Kocaeli için yaptıkları ile gurur duyun ve tekrar meclise girmesi için var gücünüzle çalışın” dedi.


Daha sonra Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne giden Işık burada da dernek üyelerinin banka ve lise istekleri ile karşılaştı. Bu sorunları seçimlerden kısa bir süre sonra çözeceklerinin sözünü veren Işık, dernek üyelerinden destek istedi.

 


Siyaset anlayışı değişti


Son olarak Gebze Rizeliler Derneği’ne geçen Fikri Işık burada farklı partilerden üyelerin sorularına yanıt verdi. Her şeyi seçime endeksleme anlayışının sona erdiğini ifade eden Işık; “Biz çok gördük seçim zamanları köylere elektrik ve telefon direkleri dikip, seçimlerde yeterli oyu alamayınca söktüklerini. Ama bugün Ak Parti Hükümeti seçimlerin esamesi okunmazken, köylerimize yol ve su getirdi. Bu anlayış farkıdır. Artık eskisi gibi vaat et yapma dönemi kapanmıştır. Bunlar oy için mazotu 1 YTL yapacaklar, ÖSS’yi de kaldırcaklarmış. Vatandaş artık bunlara gülüyor” dedi.

 


Konut patlaması yaşandı


Hangi iktidarın devraldığı dövizle devrettiği döviz kurunun eksi verdiğini soran Işık, ülkede çok güzel gelişmeler olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Ak Parti Hükümetine kadar bu ülkede TOKİ’nin yaptığı toplam konut sayısı 43 bin. Ama bizim 4 yıllık dönemimizde yaptığımız konut sayısı 248 bin. Hedefimiz 500 bin konut. Bu sayede yükselen kiralar dengelenmiş olcak.”

 


Ülkede müthiş bir yatırım olduğundan özel sektörün borcunun arttığını söyleyen Fikri Işık; “Efendim yatırım olmasın borcumuzda artmasın. Kusura bakmayın burası Küba değil” diye konuştu. Çok çalışılan yerde hata da olacağını belirten Işık, önemli olan kasıtlı yanlış yapmamak diyerek sözlerini tamamladı.