Milli Eğitim Bakanı’na Ziyaret

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu üyesi Fikri Işık ile İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile  birlikte Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu´yu ziyaret etti.  Bakanlıktaki makamında konuklarını ağırlayan Çubukçu, Başkan Işık ve Doğan’ın İzmit´teki okulların genel durumu hakkında yaptığı değerlendirmeyi ilgiyle dinledi.

Başkan Doğan bölgedeki okulların daha uygun çevre şartları ve mekansal ferahlık yönünden yeniden ele alınması gerektiğini vurgulayarak, “Cephanelik Alanı Eğitim Kampusu” projesinden söz etti. Milletvekili Işık´ın da sıcak baktığı bu projeyi ilgiyle karşılayan Bakan Çubukçu, Başkan Doğan´ın eğitim konusundaki çabalarını takdirle karşıladığını söyleyerek; “Çocuklarımızın çağdaş ve sağlıklı şartlarda eğitim alabilmeleri için tarafımıza iletilecek böyle kapsamlı bir projeye bakanlık olarak bizler de sıcak bakarız” dedi.
Işık Milli eğitm Bakanı ile yaptığı görüşmede İhsaniye’ye sağlık meslek lisesi açılması, Gölcük Denizcilik meslek lisesine yeni bina yapımı, Toki’nin ilimize yapacağı okullar, ve Kocael,’deki eğitim ile ilgili diğer konuları gündeme getirdi. Verimli geçen görüşmenin ardından Işık ve Doğan Kocaeli’ne döndüler.