Milli Eğitimin Bütçesi 4 Kat Arttı.

Mayıs 30, 2011  

Milletvekili  IŞIK, ve Milletvekili adayı Yalçın COŞTUR ile birlikte Darıca Bölgesinde yapılan ve inşaatları devam eden okulları gezdiler.


İlk olarak Darıca Lafarge Aslan Çimento İ.Ö.O ( okul müdürü Okay YILDIRIM ) ve Faik ŞAHENK İ.Ö.O ( okul müdürü Yunus KAYHAN ) ziyaret ettiler. Okul Müdürlerinin karşıladığı vekil adayları okul yöneticileri ve öğretmenleri ile görüştü.

AK Parti Milletvekili Fikri IŞIK “Darıca bölgemizde bazı okullarımız ikili eğitim yapmaktadır. Bir eğitimci ve Meclis Milli Eğitim komisyonu üyesi olarak ülkemizde ve bölgemizde ikili eğitim yapılmasını istemiyorum. Hükümet olarak çok kısa sürede Darıca’nın bu eksiklerini gidereceğiz. Sınıflarımız da okuyan öğrenci sayısını 30 ve daha aşağılara indireceğiz. Teknolojiye ayak uydurmalıyız. Artık sınıflarımızda akıllı tahtalar kullanılıyor ve yakın zamanda okullar açıldığında kitap dağıtılmayacak tablet bilgisayarlar olacak. Bunların hepsi sizlerin ve bizlerin gayretleri ile oluyor. Darıca’yı eğitimde en iyi ilçelerimizden biri yapmaya çalışıyoruz. 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında Anadolu Öğretmen lisemiz öğrenci alımına başlayacak.

Eğitime 4 Kat Bütçe

Işık, “Önceden sınıflarımız ikili öğretim yapmakla birlikte derslik sayıları yeterli değildi. Hükümetimiz 2002 yılından beri çalışarak 160.000 derslik inşa etti. Cumhuriyet tarihimizden bugüne kadar yapılanların 3’te 1’ni bizim hükümetimiz yapmıştır. Milli Eğitim Bakanlığımızın Bütçesini 4 kat artırarak eğitime ne kadar önem verdiğimizi gösterdik. Yeter mi? Hayır yetmez siz eğitimcilerle birlikte kaliteli, başarı odaklı bir eğitim anlayışı içerisinde Türkiye’mizi 2023 yılına taşıyacağız. Beyaz bayrak alan 7 okulumuzdan 4’ü Darıcamız da ve bunlardan bir tanesi de Lafarge Aslan Çimento İ.Ö.O. Bu gibi başarılar eğitimcilerin yeni vizyonları olmaya başlamıştır dedi.

Lafarge Aslan Çimento İ.Ö.O’un da okuyan yürüme engelli Mustafa Can PARLAK ile kısa bir sohbet eden Milletvekili ve adayı Fikri IŞIK Mustafa Can’a bu başarı azminin devam etmesi temennisinde bulundu.