Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK, 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığını ziyaret etti.

Ekim 4, 2016  

 

Çeşitli temas ve ziyaretler için Antalya’ya gelen Bakan Işık, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığını ziyaret etti

whatsapp-image-2016-10-04-at-17-39-59-1

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Antalya’nın turizm, tarım ve diğer alanlarda Türkiye’ye sağladığı katma değerin çok yüksek olduğunu belirterek, “Dolayısıyla Antalya her açıdan bizim de çok önemsediğimiz bir şehrimiz.” dedi.

Çeşitli temas ve ziyaretler için Antalya’ya gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran’ı makamlarında ziyaret etti.

Bakan Işık, Vali Karaloğlu’nu ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Antalya’da bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Antalya’nın Türkiye’nin dünyaya açılan pencerelerinden biri olduğunu kaydeden Karaloğlu, “Gerek turizm alanında gerek tarım alanında gerekse diğer alanlarda Türkiye’ye sağladığı katma değer çok yüksek. Dolayısıyla Antalya her açıdan bizim de çok önemsediğimiz bir şehrimiz.” diye konuştu.

Bakan Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e yaptığı ziyarette de Türel’in Antalya’ya çok önemli hizmetlerde bulunduğunu, kalıcı eserlere imza attığını söyledi. Işık, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da zaten çok özel ilgisinin olduğu bir şehir Antalya. Sayın Cumhurbaşkanımız hem Antalya’ya hem de şahsınıza verdiği değer Antalya’yı bu noktada gerçekten ayrıcalıklı bir yere koyuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Bakan Işık’ın önemli görevlerde bulunduğunu ve her zaman belediyeyi desteklediğini belirterek, “Şimdi de yine Antalya’ya yapacağımız hizmetlerde sizlerin destekleri en büyük moralimiz oluyor.” diye konuştu.

whatsapp-image-2016-10-04-at-17-39-59

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Valilik ve Büyükşehir Belediyesine yaptığı ziyaretin ardından 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına geçti. Tören mangasını selamlayan Işık, Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran ile görüştü. Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

whatsapp-image-2016-10-04-at-17-39-58