Nevzat Doğan Seçim Startını Verdi

Eylül 2, 2010  

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı, İzmit Belediye Başkanı adayı Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde Antikkapı Restaurant‘ta gerçekleştirilen yemekli toplantıda bir araya geldi. Teşkilat mensuplarının büyük desteğini alarak seçim startını veren Doğan, seçim çalışmalarının başladığını söyledi. Antikkapı’yı dolduran İzmit İlçe Teşkilatı, yerel seçim çalışmaları için ilk gövde gösterisini yapmış oldu.


TÜM TEŞKİLATI BİR ARAYA GETİRDİ


Doğan’ın düzenlediği yemeğe AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Muzaffer Baştopçu ve Sibel Gönül, Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başkan vekili İlyas Şeker, İl başkanı Zeki Aygün ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf ve yönetim kurulu üyeleri, İl Gençlik Kolları, İl Kadın Kolları, İzmit İlçe Kadın Kolları ve İzmit İlçe Gençlik Kolları ile belediye başkan aday adayları; Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak, Ahmet Kesgin, Hicran Uzun, Nurhayat Güldürün, mahalle ve köy temsilcileri katıldı.

 


TARİHE NOT DÜŞECEĞİZ


İzmit’teki teşkilatları bir araya getirerek seçim startı veren AK Parti İzmit Belediye Başkanı adayı Doğan, aday adaylık sürecinde parti içinde değil, diğer partilerdeki aday adayları ile mücadele anlayışı ile tüm arkadaşlarıyla birlikte hareket ettiklerini söyledi. Yerel seçimlerin İzmit’in tarihine düşülen bir not olduğunu belirten Doğan, “Biz bu tarihi notu düşmeye hazırız. Halkımızın efendisi olarak değil hizmetkarı olarak gönüllerinde yer tutmak istiyoruz. Kalbi benim gibi İzmit için çarpan arkadaşlarımla büyük hayallerimiz ve projelerimiz var” dedi.


HUZUR İÇİNDE YAŞANACAK İZMİT’İ YARATACAĞIZ


Seçim startını veren Doğan, teşkilat mensupları ile birlikte yapacakları seçim çalışmaları esnasında uykusuz geçirecekleri ve ailelerini göremeyecekleri günlerin kendilerini korkutmadığını aksine heyecanlarını arttırdığını söyleyerek, “Gençler şimdi gece gündüz beraber yürüme, beraber ıslanmaya, çalmadık kapı bırakmamaya hazır mısınız? Hanımlar mahalle mahalle, kapı kapı dolaşma zamanı, hazır mısınız? Herkesin huzur içinde yaşayacağı yeni bir İzmit için hazır mısınız?” diye sordu. Doğan İzmit için bitip tükenmek bilmeyen bir gayret içerisinde çalışacaklarının altını çizdi. Doğan’ın ardından İzmit Belediye Başkanı aday adaylığı için başvuru yapan ancak gösterilmeyen isimler 29 Mart’taki yerel seçimler öncesi ve sonrası tek yumruk olarak Doğan’a destek vereceklerini

açıkladılar.

 


SORUMLULUĞUMUZ ARTIYOR


Türkiye tarihinde hiçbir seçimin 29 Mart’taki mahalli seçimler kadar önemli olmadığını belirten İzmit İlçe Başkanı Yusuf ise, “Bizler için seçimlerde alacağımız 1 puan dahi önemlidir. Bir takım mihraklar AK Parti’nin bu bir puanı kaybetmesini bekliyorlar. Ama bilmiyorlar ki AK Parti kadroları güçlüdür. Aramızdaki saygınlığı kaybetmediğimiz sürece belirtilen hedeflerinde ötesinde bir başarı kazanacağız” dedi. Belde belediyelerinin birleştirilmesinin ardından AK Parti’nin daha güçlü olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu ise sorumluluklarının arttığını kaydederek teşkilat mensuplarına ve Doğan’a başarılar diledi. Toplantıda milletvekilleri Gönül, Işık ve Baştopçu İzmit Belediyesi’nin alınmasının önemine, İl Başkanı Aygün ise 29 Mart seçimlerinin önemine değindi.