Okul yöneticileri ve öğretmenlerle kahvaltı

Eylül 2, 2010  


Okul yöneticileri ve öğretmenlerle kahvaltı.


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık okul yöneticisi ve öğretmenlerle sabah kahvaltısında buluştu. Kocaeli’deki programlarına devam eden Işık haftasonu Kocaeli Nema Eğitimciler Derneği’ne konuk oldu. Eğitimcilerle sohbetinde Işık önce gündemdeki konuları değerlendirdi. Terör konusunda Hükümetin soğukkanlı davrandığını, duygusal değil akıllı bir politika ile bütün şartları yerine getirdikten sonra operasyonu başlattığını söyledi . Böylelikle etkili bir terörle mucadele sürecinin gerçekleştirildiğini ve mücadelenin her alanda sürdüğunu söyledi. Universitelerde yıllardır haksız yere uygulanan başörtusu yasağını da çözmek uzere olduklarını bu adaletsizliği gidereceklerini söyleyen Işık bu konuda sokaktaki uzlaşmanın Meclise yansıdığını söyledi.

 

 


Millete Rağmen Siyaset Yapılmaz!


Başörtüsü konusundaki adaletsizliği millete rağmen savunan Cumhuriyet Halk Partisi İçin de “Milletin değerleriyle uğraşarak siyaset yapmaya devam ederlerse Meclis dışında kalırlar, Milllete Rağmen Siyaset Yapılmaz” değerlendirmesinde bulundu.


Turkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Eğitim Komisyonu üyesi olan Işık eğitimin uygulayıcısı olan yönetici ve öğretmenlerin düşüncelerinin, görüş ve önerilerinin kendisi için çok önemli olduğunu, yaptığı çalışmalarda bu toplantılardan edindiği bilgileri dikkate aldığını söyledi. Aynı okulda uzun yıllar yöneticilik yapmanın heyecanı kaybetmeye neden olacağını, okul yöneticilerinin en fazla 5 yıl da bir değişmesi gerektiğini, yöneticiler arasında rotasyonun daha faydalı olacağını düşündüğünü söyleyen Işık, ayrıca en kaliteli öğretmen ve yöneticilerin şehir merkezlerinde değerlendirildiğini aslında kenar mahallelerde tecrübeli insanlara daha fazla ihtiyaç olduğunu söyledi. Taşımalı sistem konusuna da değinen Işık bu konuda İl Mlli Eğitim Müdürümüzün çok titiz davrandığını bu sayede devletin

1 Milyon YTL’den fazla karı olduğunu bu paranının milletin cebinde kaldığını söyledi. Eğitim ile ilgili diğer konularda da çalışmaların devam ettiğini İl Mlli Eğitim Müdürümüzün işini iyi bilen başarılı bir bürokrat olduğunu ve Kocaeli’de başarılı olacağına inandığını söyledi.