Orhaniye, Kadriye, Mecidiye, Durhasan ve Eseler köylerine ziyaret

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Işık köylülere 2-B kanunu ile ilgili bilgiler vererek kanun ile köylülere cüzi fiyatlarla 2-B arazilerinin satılacağını kaydetti.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker , İl özel İdare Başkanı Ali Ayaz ve beraberinde ki heyet ile İzmit’e ve Kandıra’ya bağlı köyleri ziyaret ediyor. Orhaniye, Kadriye, Mecidiye, Durhasan Köyü Solaklar Mahallesi ve Eseler Köyün de vatandaşlarla bir araya gelen Işık Tapu Kanunu ile 2-B arazilerinin belirleneceğini ve Orman Köylülerine bu arazilerin düşük maliyetlerle satılacağı müjdesini verdi.2-B Arazilerinin Tescili yapılacak

Fikri Işık “ Kanuna göre, kamuoyunda 2-B olarak da bilinen orman özelliğini yitirmiş alanlar, kadastro işlemleri yapılarak, Hazine adına tescil edilecek. Orman kadastro komisyonlarınca, Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan yerler; kullanım durumları dikkate alınarak, varsa üzerinde ihdas edilen yeni yerlerin kime ait olduğu, kimler tarafından, ne zamandan beri kullanıldığı kadastro tutanağında gösterilerek, belirtilen askı ilanı hariç, diğer ilanlar olmadan öncelikle kadastrosu yapılarak, Hazine adına tescil edilecek. Yapılacak kadastro çalışmaları, ikinci kadastro sayılmayacak. Kadastro sırasında, orman ve Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan yerlerin sınır nokta ve hatları; orman kadastro tutanakları esas alınarak, en az bir orman yüksek mühendisi ya da orman mühendisinin katıldığı kadastro ekibince, zemine aplike edilecek. Bu çalışmalar sırasında kadastro veya orman haritalarında düzeltmeyi gerektiren tutanak, pafta ve zemin uyumsuzluğu, kadastro ekibince teknik mevzuata uygun hale getirilecek. Bu çalışmalara, kadastro kontrol mühendisleri de katılacak. Çalışma sonucunda düzenlenecek zaptı, ekip görevlileri ile kontrol mühendisi birlikte imzalayacak. Düzeltme işlemleri, orman, tapu ve kadastro mevzuatlarına göre yapılmış, askı ilanıyla da ilan ve tebliğ edilmiş sayılacak.

 Miras kalan arazi sorunları giderilecek

Bir mirasçının, miras ortaklığından doğan elbirliği mülkiyetini, faili mülkiyete dönüştürme talebinde bulunması halinde, tapu sicil müdürü, diğer mirasçılara, süre belirleyerek itirazlarını bildirmeleri için duyuru yapacak.
Elbirliği mülkiyetinin devamına yönelik bir itirazın ileri sürülmediği veya mirasçılardan herhangi biri belirlenen süre içinde paylaşma davası açmadığı takdirde, taşınmaz mal üzerindeki elbirliği mülkiyeti, faili mülkiyete dönüştürülecek ve hisse, mirasçı adına tapu siciline tescil edilecek. Böylece, bir mirasçı, hisseli olan ve mirasçılar arasında paylaşılamayan mülkiyetten payına düşen hissesini alabilecek. Orman dışına çıkarılan alanların işgalcilerince zilliyetlik gerekçesiyle tesciline yönelik dava açılarak Hazine zararına yol açılmasının da önüne geçiliyor. Köylünün yanındayız Işık köy kahvehanelerinde kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Kahvehanede sorulan sorulara cevap veren milletvekili yaptığı konuşmada AK Parti hükümetinin halkın içine ve köy ziyaretlerini seçimden seçime ziyaret eden siyasiler tabusunu bizler yıkıyoruz çünkü biz her zaman sizin yanınızda her ihtiyacınız da ise bir telefon kadar yakınız Her hizmeti yerinde inceleme sorumluluğumuz lar borç rekortmeniydi, biz hizmet rekorları kırdık!Allah’a hamdolsun. Çok, Çok bahtiyarım. Bir kardeşlik, hürmet ve şefkat şehri kurdu. Hastayı yatağından kaldırdık. Hiç durmadık, ara vermedik, Gevşemedik, sürekli hızlandık, hep atılım heyecanıyla hareket ettik.Başbakanımızın kesintisiz hizmet anlayışı rehberimiz oldu, yolumuzu aydınlattı.Türkiye’de olduğu gibi, Kocaeli’nde de bir güven ve istikrar süreci başladı. Aziz kardeşlerim; Bugüne dek birlikte hareket ettik.”,1]
);

//–>
 


Mitinge çok sayıda bakan ve milletvekili katıldı


 


Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli Mitingine Devlet Bakanı Mehmet Şimşek Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ,Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Grup Başkan Vekili Nihat Ergün , Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Çevre ve Orman Veysel Eroğlu , Kocaeli Milletvekillerinden Osman Pepe, Eyüp Ayar, Muzaffer Baştopçu , Sibel Gönül ve Fikri Işık ve çok sayıda AK Pati yöneticisi eslik etti.

 


 


Kürsüye ilk olarak AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün çıktı. Aygün konuşmasında ‘’


Yeni bir 5 yılın başındayız. Enerjimiz yerinde, yeni projelerle, yeniden koşmaya, Yeniden başarmaya hazırız. Bu milletin; çalışmayı, çalışkanlığı, dürüstlüğü, samimiyeti,


Başarıyı hakkıyla ödüllendirdiğini yakinen biliyoruz.  5 yıl önce göreve geldiğimizde şehrimiz bir deprem geçirmişti. Çok uzun süre, Depremden de büyük zararlar veren,Kendi başına buyruk, Ne yaptığını kendi de bilmeyen bir yönetimin ayakları altında adeta ezilmiş, posası çıkmıştı. Güzelim şehrimiz yatağa mahkum aciz bir hasta gibiydi. İzmit Büyükşehir Belediyesi’nin 4,5 milyar dolar borcu vardı.Lütfen dikkat ediniz, Kocaeli’nin değil, İzmit’in borcu 4,5 milyar dolardı. İnsafsız, izansız, hesapsız bir durum vardı ortada. Görevimiz; Talana uğramış bu kenti ayağa kaldırmak,Canlandırmak, yaşamaktan gurur duyacağımız Bir dünya şehri yapmaktı. Derhal kolları sıvadık.Şehri talan edenleri yargıyla baş başa bıraktık. İşimiz çoktu,Onlarla uğraşamazdık. Uğraşmadık, Şimdi de uğraşmıyoruz. Ne yaptık?“Yapılamaz, olmaz, hayaldir” denilen işler yaptık.5 yılda irili ufaklı binlerce projeye hayat verdik. Kocaeli’nde bütün hizmet alanlarında rekorlar kırdık.Talancılar borç rekortmeniydi, biz hizmet rekorları kırdık!Allah’a hamdolsun. Çok, Çok bahtiyarım. Bir kardeşlik, hürmet ve şefkat şehri kurdu. Hastayı yatağından kaldırdık. Hiç durmadık, ara vermedik, Gevşemedik, sürekli hızlandık, hep atılım heyecanıyla hareket ettik.Başbakanımızın kesintisiz hizmet anlayışı rehberimiz oldu, yolumuzu aydınlattı.Türkiye’de olduğu gibi, Kocaeli’nde de bir güven ve istikrar süreci başladı. Aziz kardeşlerim; Bugüne dek birlikte hareket ettik.


Şehrimizi bugünlere sizlerden aldığımız destekle, güçle, ilhamla taşıdık.Yapılan eserler sizindir.Halkımızındı, gençlerimizindir.Çocuklarımızındır,yaşlılarımızındır. Kocaeli’nindir. Şimdi çok daha görkemli projelerle Şehrimizi daha da aydınlık günlere taşıyacağız.Hedefimiz, 12 ilçenin 12’sinde de AK Parti’nin Benzersiz hizmet siyasetini hakim kılmaktır.Niyetimiz, Modern ve Model Kocaeli’ne giden yolda, hedefi tam 12’den vurmaktır.Tekrar ediyorum:  Kocaeli’ni ayağa kaldırdık.


Şimdi, doludizgin koşma zamanıdır.Allah’ın izniyle Kocaeli’nin bütün ilçelerinde sesimiz yankı bulacak.İzmit’te, Gebze’de, Karamürsel’de, Gölcük’te, Başiskele’de, Çayırova’da, Kandıra’da, Darıca’da, Körfez’de, Dilovası’nda, Derince’de, Kartepe’de… Kocaeli’nde…  hemşerilerimiz doğruya EVET diyecek! Hedef 12! İnanıyorum ki doğru kazanacak! Kocaeli kazanacak!

 

 

Karaosmanoğlu”Hedef 12+ 1 “


 


Aygün’den sonra kürsüye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu hedeflerinin 12 ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesi olduğunu kaydederek  

 

Kocaeli Türkiye’nin lokomotif şehri
Recep Tayyip Erdoğan onbinlerce kişinin alkışları ile konuşma kürsüsüne çıktı.Başbakan Erdoğan’ın konuşması atılan sloganlar nedeniyle sık sık kesildi. Erdoğan “ Sevgili Kocaeliler hoş geldiniz sefa getirdiniz. Buradan Başiskele’ye, Derince’ye, Darıca’ya, Gebze’ye, Dilovası’na, İzmit’e , Karamürsel’e , Kartepe’ye , Kandıra’ya , Gölcük’e oralarda yaşayan kardeşlerime sevgilerimi iletiyorum.Bugün siyaset için tarihi bir gün yaşıyoruz AK Parti olarak seçim startımızı Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden Kocaeli’den veriyoruz. Herkese hayırlı olsun.Sevgili kardeşlerim bizim vurma ile işimiz yok bizim sevgi ile işimiz var.28 Mart 2004 te başladığımız yerel yönetimlerde  kalkınma programımızın ikinnci turunu Kocaeli den veriyoruz. Burada Kocaeli halkı var.Çünkü Kocaeli bizler için çok önemli şehir, Kocaeli Türkiye’nin lokomotiv şehirlerinden biri. Bunun için Kocaeli de durmak yok hizmete devam diyoruz

 


 


Kentlerimiz Avrupa kentleri ile yarışıyor


 


Gün artık büyük düşünme günüdür.Çünkü biz büyük bir devletiz.Türkiye son 6 yıl da çok büyüdü. Biz artık kendimize sığmıyoruz. Şimdi bu vizyonu yediden yaşıyoruz. Türkiye ye küçük düşünmek yakışmaz. Kocaeli’ye küçük düşünmek yakışmaz.Onun için diyoruz ki Türkiye sen Türkiye’sin büyük düşün.Çünkü onun için diyoruz ki sen Kocaeli’sin büyük düşün. Yeniden bütün şerhlerimizi dünya şehirleri yapmaya alıştık.Başkalarının işi iftira.Ve bunların yandaş medyası var .Bunlar yandaş medya ile koşturuyorlar.Ve inanıyorum ki 29 Mart Türkiye başka bir Türkiye olacak. Türkiye dünya demokrasisinde üst taraflara tırmanıyor. Artı şehirlerimiz kendi ürettikleri ile dünyanın kentleri ile yarışıyor. İstanbul New York ile İzmir Milano ile yarışıyor. Trabzon gençlik olimpiyatlarına ev sahipliği yapıyor. Kayseri gelişmiş ülkelerle yarışıyor.Dünyada ki gelişmişlik artık kentlerin gelişmişliği ile anılıyor.


 


Gelin dostlar bir olalım

 

Biz ne o parti ile ne bu parti ile yarış içindeyiz. Biz kendi kırdığımız rekorların ileri ile yarış içindeyiz. İşimiz hizmet gücümüz millet. AK Parti olarak Türkiye’yi yeniden inşa ediyoruz. Bu Türkiye de tüyü bitmemiş yetimin hakkı korunuyor.Hiç bir ırk hiçbir sınıf birbirinden üstün tutulmuyor. Türkiye de artık güçlünün sesi mazlumun sesini bastırmıyor. İşte bunun için durmak yok yola devam diyoruz. Bu yetmiş milyon için yürütülen mücadeledir.Bununlar için 29 Martta AK Partiye oy verin.  Dik duracağız ama dikleşmeyeceğiz. Bu milletin onurunu nasıl korunması gerekiyorsa koruyoruz. Bu yarış hizmet yarışıdır. Siz o pusulaya evet derken hizmete bakacaksınız. Neye evet derseniz deyin yeter ki Türkiye’nin kazanacaksa  evet deyin. Ne derseniz deyin Şehrinize kazandıracaklara evet deyin. Gelin canlar adalete birleşelim, gelin canlar demokraside buluşalım, gelin canlar el ele tutuşalım birlikte yürüyelim. Bir olalım diri olalım.


 


Kocaeli ile aramızda gönül köprüsü kuruldu

 

Kocaelililer başbakan olarak bugün her açılış için geldi. Bugünde aynı Kocaeli’yi kalkındıracak hizmetleri açıyoruz.Daha önce 2 açılış bayramı gerçekleştirmiştik.Bugün tam 105 hizmet açılışının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmetlerin içinde pek çok tesis ve pek çok eser var. Bu yatırımlar içinde sağlık tesisleri eğitim tesisleri yaptık. Bütün bunları seçim mitinginden sonra açılışlarını gerçekleştireceğiz. Değerli kardeşlerimiz biz ne zaman Kocaeli’ye geldiysek hep güzellikle karşıladınız sağ olun var olun.3 Kasım 2007 de bize destek oldunuz, 22 temmuz 2007 de bize destek oldunuz.Sizin iradenizle Türkiye büyüdü. Kocaeli büyüdü. Kocaeli ile aramızda başkalarının göremeyeceği gönül köprüleri inşa edildi. İnşallah 29 martta bu gönül köprüleri daha da güçlenecek.Ne kadar oy o kadar hizmet bu bizim kitabımızda yazmaz.Hükümette iken devletin imkanlarını kendilerine kullandılar. Biz bütün belediyelere eşit davrandık. Bizden önceki iktidar bunları yapmadılar.


 


 


 Bu millet yanlışlarından dolayı CHP’ye iktidar vermedi


 

Sayın Baykal’ın Enerji Bakanı olduğu bir dönemi hatırlayın. Benzin kuyruklarını hatırlayın. O donemi hatırlayın. CHP dönemine bakın.  Ekmek ve gaz karnelerle veriliyordu. Karne bulamayanları nüfus cüzdanlarına el konuluyordu. Millet bu CHP gördüğü için  CHP ‘ye iktidar vermedi. Biz vurmaya degıl barışa geliyoruz. Biz bu milletin beraberliğinize geliyoruz. Kocaelili kardeşlerim Büyükşehri  CHP den 4.5 milyar dolar borçla aldık. şöyle  bir bakın acaba Kocaelin de iki donem ne yapıldı. Yuvacık Barajı bunun şahididir. Yuvacık Barajının borcunu vatandaş ve hazine ödüyor. Bunu n yüzde onuyla Ankara Büyükşehir Belediyesi iki kat baraj yaptı.


 


Kocaeli Karaosmanoğlu ile kabuk değiştirdi.

 

Değerli kardeşlerim İbrahim başkanımız iktidara geldi. Fark meydana çıktı. Bu dönem içersinde 2 Katrilyonluk yatırımı gerçekleştirdi. Rekorlar kırdı bu kadar borca rağmen. Şimdi. Biz Belediyeyi aldığımızda Kocaeli Büyükşehir değildi. İzmit Belediyesiydi. Şimdi ne oldu İzmit İlçe Belediyesi oldu. Şimdi Tüm köyleri ve beldeleri hizmet alanına aldık. Kocaeli 110 kat büyüdü oluyor. Nüfus yüzde altı arttı. Çalışınca ve inancı oluyor. Denize küsen Kocaeli halkı artık denizle bir araya geldi. Yıllar sonra artık körfez de yarışlar düzenlendi. Kocaeli de yine meslek edindirme kursları açıldı. İnşallah Kocaeli de spor da da dev adımlar atılacak.Başiskele de 30 bin kişilik bir stadyum yapılacak.Bunun yanında çok sayıda beş yıldızlı otelle ve dev otoparklarda yapılacak.Değerli Kocaeliler Kocaeli şehir merkezinde 500 bin metrekare yeşil alan vardı beş yılda 9 milyon metrekare alan yeşillendi. 3 milyon ağaç dikildi.


  


Seka Park alanında Villalar yapacaklardı

 

Bu şehrin alt yapısı yoktu. Yağmurlarda şehri su basıyordu. Alt yapı gerçekleştirdik.5500 altyapı uydu takip sistemiyle kentsel dönüşümü  Endüstriyel dönüşümün en önemli ayağı Seka Park’ı yaptık . Ana muhalefet ne yaptı. Milletvekilleri getirdiler. Burayı yıktırmayız. Burayı peşkeş çekecekler dediler. Biz ne dedik. Şunu bilin buradaki işçileri sokakta bırakılmayacak. Bu işçileri Büyükşehir Belediyemiz aldı. Seka Park projesini Kocaeli Halkının emrine amede edeceğiz dedik. Ve ettik. Bunlar ne dediler Seka Park kapanacak işçileri atacaklar dediler. Ama biz yapmadık. Kimseyi aldatmadık. Peşkeş çekecekler dedik çekmedik. Halka verdik.Kocaeli’nin yeşil alanı yoktu. Şimdi Seka park ile denizle buluştu. Şimdi ortaya yeni bir dönem ortaya çıktı. O şahıs ne diyor. Ama diğer zihniyet Seka Park alanına 1998 de Özeleştirme idaresine villa yapmak için başvurdular. Buraları rant alanına çevirmek için Özelleştirme idarisine başvurdular…

 


  


Bunlarda ufuk yok

 

AK Partiye kapatma davasını açanlar bunları izliyordur herhalde. Benim halkım 29 martta sandığa gömecek. bütün bunlara rağmen hizmete devam ediyoruz.  CHP’li belediye yaptıklarından dolayı Ağır Ceza da yargılanıyor. Kocaeli de Kandıra ilçesi dahil 25 köye doğalgaz götürdük. Bizim belediyeciliğimiz ortada. Ben İstanbul da Belediye Başkanıyım, beyefendi de burada belediye başkanı . Ben kendisine su alacağım diye söz vermişim.En ufak yazılı belge yok kaldı ki biz Gebze’ye Darıca’ya suyu biz veriyoruz. Şuanda Yuvacık Barajı bile Kocaeli’nin su ihtiyacını karşılamıyor. Bunlarda ufuk yok.


 


Abdülhamit’in hayallerini gerçekleştirmek biz nasip oldu

 

Biz ne yaptık Sapanca dan Kocaeli’ye su hattı çektik. Hatları yeniledik ve su kaybını yüzde otuz dokuz’ a indirdik.ihmal edilmiş Gebze Kültür merkezini hizmete soktuk.18 kültür merkezi açtık.Söz değil iş üretiyoruz.Önümüzde ki dönemlerde Kandıra Namagah, Karamürsel Avcı dere Barajı kazandıracağız. İbrahim Başkan bana söz verdi. Türkiye’nin ilk havadan raylı taşıma sistemini Koceli’ne kazandıracağız. İzmit merkez ile Umuttepe ve Kartepe’ye teleferik kurulacak.Bu yatırımlar ile Kartepe’nin cazibesi daha da artacak. Gebze den halkalıya kadar 2013 e kadar tamamen bitecek. Tabii bunlar Sultan Abdulhamit’in hayalleri idi ama bize nasip oldu.


 


29 Martta Kocaeli de Demokrasi sandığını patlatacağız

 

Gelin beş sene önceki Kocaeli’ne bakalım birde beş yıl sonra ki haline bakalım.Yeşil bir Kocaeli’ni kazanmadık mı.Hastaneler açtık , okular açtık.Ne diyoruz şimdi İbrahim Karaosmanoğlu kardeşimle durmak yok yola devam diyoruz.Bu gün 8 şubat artık fazla bir vaktimiz yok. Şimdi ben diyorum ki gerek hanım kardeşlerime gerek beyefendi kardeşlerime durmak yok yola devam ile olmaz mahalle mahalle ev ev dolaşacağız ve sandıkları demokrasi ile patlatacağız. 12 İlçe ve Büyükşehir belediyesini alacağız.” Dedi. Konuşmanın ardından Erdoğan vatandaşlara “Beraber yürüdük biz bu yolarda beraber ıslandık yağan yağmurda şimdi dinlediğimim tüm şarkılarda bize her şey sizi hatırlatıyor Son söz sizin karar sizin durmak yok yola devam durmak yok hizmete devam, Sen Türkiye’sin büyük düşün sen Kocaeli’sin büyük düşün, işimiz hizmet gücümüz millet her şey Türkiye için.” Söylettirdi.


 


  


Karaosmanoğlu” Hizmetler devam edecek”

 

Açılış Bayramlarımızın üçüncüsüne hoş geldiniz, Açılış bayramları bundan sonra da devam edecek. Zira bizim siyaset anlayışımız: “Hizmettir, çalışkanlıktır, sürekli ilerlemektir.”Mensubu olduğumuz siyasi anlayış Türkiye’de Kocaeli’nde Bu sebeple Zirvededir. Siyasetimiz; hizmetler, açılışlar, projeler üzerine kuruludur.5 yıl önce sizden aldığımız emaneti şehrimizi var gücümüzle ileriye, yükseklere taşıdık,12 ilçemizde ve bütün köylerimizde durup dinlenmeden çalışıyoruz.En uzak, en ücra köşelere hizmet götürüyoruz.Yerin altına da, üstüne de yatırım yapıyoruz.


Bizler burada, bulunduğumuz yerde yeni konutlar, hizmet binaları, tüneller, köprülü kavşaklar, sosyal tesisler ve daha nice yatırımlar yaptığımızda; sadece şehrimize değil vatanımıza, milletimize de hizmet etmiş oluyoruz.Bu bizim için en büyük sevinç ve gurur kaynağıdır.Enerjimizi milletimize ve hemşehrilerimize duyduğumuz bağlılık Ve sevgiden alıyoruz.Gece gündüz 24 saat çalışıyoruz Çalışınca oluyor. Çalışınca, sahiller, bahçeler, parklar güzel oluyor. Çalışınca caddeler cıvıl cıvıl, insanlar mutlu oluyor.Çalışınca yuvalar huzurlu, sofralar bereketli oluyor.Çalışınca içimiz ferah, vicdanımız müsterih oluyor.Üçüncü açılış bayramında 105 yatırımımızı aynı anda hizmete sunuyoruz. Bu 105 yatırım için toplam 447 milyon lira harcadık. Önümüzdeki ay içinde ayrı ayrı 30 yatırımın daha açılışını yapacağız. Bu açılışlar, Bu bayramlar, Durmayan, duraksamayan hizmetler; Kocaeli’ndeki büyük atılımın, kesintisiz hizmetin, sürekli ilerlemenin göstergesidir.Bu sayede, şehrimiz

 hızla kalkınıyor.Bu hizmetleri sizlerden aldığımız güçle, sizden aldığımız ilhamla gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da aynı şekilde, yan yana, el ele, omuz omuza şehrimize hizmet edeceğiz.Bundan sonra da şehrimize yeni yapılar, yeni yollar, yeni parklar kazandıracağız. Bundan sonra da sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerine imza atacağız.Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak projeler gerçekleştireceğiz.  Hükümetimizin desteği, başbakanımızın benzersiz performansıbu hizmet yarışında bize güç ve güven veriyor. Hükümetle el birliği yapınca çok daha büyük yatırımlara imza atabiliyoruz.  Kent Konut ve TOKİ işbirliği ile inşa ettiğimiz 16 700 konut bunun en güzel örneğidir. Bugünde bu işbirliğinin göstergesi olan Şekerpınar ve İzmit’teTOKİ tarafından yapılan 2198 konutun anahtar teslimini yapıyoruz. Hizmet maratonunda Başbakanımız Her fırsatta yanımızda oldu, projelerimizi ve faaliyetlerimizi yakından izledi, bize yol gösterdi, ufkumuzu açtı. Başbakanımız şimdi de aramızda Bizleri bir kez daha onurlandırıyor. Sevincimizi, heyecanlarımızı artırıyor. Kendisine şahsım, çalışma arkadaşlarım ve hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum.